| yonutz63991 a întrebat:

Pentru a lucra ca medic in Germania, Marea Britanie, S.U.A trebuie sa iei un examen? Ca parca in Marea Britanie am auzit de asa ceva...

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Un examen? Cred ca tu nu intelegi ca venind dintr-o tara ca Romania cei de afara sunt foarte sceptici in privinta calificarii noastre in acest domeniu.Si nu numai.Sunt multe examene.Trebuie sa fi facut si curs de limba germana, engleza etc.In functie de tara.Cu examen care sa ateste ca stii foarte bine acea limba straina.Stiu cazuri concrete.