| monicaaa17 a întrebat:

Pentru bărbați:Ati lovit vreodata o femeie in viața voastra? Sau ati considerat vreodata ca merita o femeie lovită, dar v-ati abținut?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu fac asa ceva. Mai mult deranjeaza sa ii zici cateva cuvinte dure cand crezi ca a gresit (facand ceva grav inselat de ex) si ai dreptate nu asa la misto. Ea va fi afectata si va suferi zile intregi

| RAY a răspuns:

Ati lovit vreodata o femeie in viața voastra?
nu
ati considerat vreodata ca merita o femeie lovită, dar v-ati abținut?
nu sunt pro violenta, nu vad de ce sa folosesti violenta impotriva cuiva, daca esti in auto aprare dar asa e cv nebunesc

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, am atins mai urat o "femeie". Dar nu in sensul ca voiam sa o dobor, au fost niste 'scuturaturi', si un pachet de tigari proiectat direct in cap. Da, merita, si ea stia. S-a comportat misto dupa. Relatia aia ar fi mers cu corectii de genul, sunt convins ca era mai debila decat mine, si ii placeau acele episoade.
Nu am mai facut asta de atunci, si daca ar fi sa o mai repet candva, la fel, nu as lovi o femeie cu putere, si nu din motive tampite.

| Drimmero a răspuns:

Acum cativa ani erau niste vecini la noi pe strada, o familie de etnie rroma, cam jegosi ei de fel la caracter, cautau scandalul, aveau plozi astia care se bagau cu noi in seama pe japca. O data jucam fotbal si facusem terenul prin fata portii lor, pe strada, deci domeniu public. Bulibasa ala tot comenta, nu-i convenea,, a pus-o pe una din copilele lui sa ne fure mingea. Nu stiu cum s-a facut ca ajunsese la ea mingea noastra si fugea cu ea in brate, m-am enervat si am fugit dupa ea, cum tinea mingea in brate voiam sa lovesc cu pumnul in minge ca sa ii sara din maini,, doar ca am dat atat de tare incat i-am dat aleia mare pumn in spate de a cazut direct in bot))) eu in loc s-o ridic m-am dus dupa minge. Mare scandal ce a fost atunci pe strada, dar a meritat-o, a mancat-o grav.

Am mai avut ocazii in care unele muieri m-au provocat, dar am preferat sa nu-mi bat capul oricat de spurcate au fost ele. Unele clar si-o merita,, dar prefer sa evit astfel de conflicte din care n-am ce sa rezolv, mi-as face singur probleme. Daca m-ar ataca una cu un cutit ceva, desi e putin probabil, clar as lovi-o, pana la urma de ce sa planga mama cand poate plange ma-sa?

| Drimmero a răspuns:

Ciobane, vezi cum vorbesti ca am fost domn pana acum, crede-ma ca pot sa ma leg de neamul tau imediat, dar ce rezolv prin asta? De injuraturi mi s-a luat, te pot bate din vorbe de nu stii ce te-a lovit.

Mai usor cu amenintarile ca esti la fel de fioros precum un pui de gaina. Copile, cand vei putea purta un dialog decent cauta-ma, pana atunci nu mai cauta anturaje cu mine, inteleg ca ma placi dar tine-o frate pentru tine ca nu sunt homo. Apreciez omul care vine cu argumente, replici istete cu care sa ma bata,, dar cu tine ce sa fac ca ai aceleasi papagalisme de 1 luna de zile, vino dracu si tu cu noutati. Cand nu cunosti domeniul si comentezi a neam prost se intampla sa fii si taxat, s-a intamplat sa fiu in preajma si sa iti arat ca ai vorbit prostii, cum de altfel reprezinta 95% din vocabularul tau/

| Celcestietot a răspuns:

Ambele sexe ar trebui sa fie morale, nu doar unul singur, iar atunci nu s-ar mai produce asemenea minunatii.

| Sofer a răspuns:

Nu am lovit și nu cred ca merita lovita.

| Holiday a răspuns:

Chiar niciunul n-ati dat macar de un pui de masochista?! Mi-e greu sa cred...Din observatiile mele, nu sunt atat de putine cum s-ar putea crede.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu,nu am lovit.Dar sunt de parere ca exista persoane de ambele sexe care merita lovite bine.De abtinut ma abtin aproape zilnic.

| Endoryus a răspuns:

Nu.
Am fost provocat de cateva ori si da, eram de parere ca meritau inca foarte mult una peste fata dar viata nu e asa usoara. Nu stau eu sa fac puscarie sau primesc amenda pentru o proasta cu jumatate din kilogramele mele pentru ca ea e o "printesa lui tati" care moare de ciuda ca nu ii da toti dreptate. Si mai ales ca nu stie cand naiba sa taca din gura. Societatea asta cretina spala baietii pe creier ca "o femeie nu o lovesti nici cu un trandafir " dar oare de ce nu invata fetele/femeile sa isi tina pliscul inchis atunci cand nu au dreptate? Sa nu insulte? Sa nu provoace? Sa nu loveasca? Asta e viata aici pe planeta. Nu prea tine cu baietii/barbatii. E o vorba. Ai bun simt? Am bun simt.
PS. Nu zic ca violenta e buna de ceva sau ceva necesar dar cateodata mai sunt specimene nesimtite care ar merita una peste bot ( fata/baiat femeie/barbat) dar din pacate in ziua de azi sunt multe femei batute pe degeaba pe cand cele care chiar merita batute sunt pupate in dos de catre toti libidinosii.

| Marius22222222222 a răspuns:

Nu. Dumnezeu are grija de toata lumea. Si cand are grija... Ar vrea acea fata sa o bata un baiat ca trece pana la urma.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar in joaca când eram copiii prosti. Culmea e că și ea a început să instige la violenta mai rău ca mine.

Sincer îmi vine să le dau câteva capace la oamenii care zic că "nu ești bărbat adevărat daca ai da/ai dat într-o femeie".

| Jus7t a răspuns:

Doar pe planeta asta retardată găsești așa legi handicapate care să țină cu femeia INDIFERENT de ce scoate aia pe gură, poate să te înjure, jignească, provoace așa cum are ea chef și poate să o țină așa o oră până nervii tăi sunt praf iar dacă o potolești cu o palmă de pică pe jos tot tu ești ăla vinovat.
Vorbesc doar de tipele alea cu o nesimțire dusă la extrem ori din cauza părinților ori din alte cauze.
Clar unele merită bătute.
Pentru că vorbele nu au efect asupra lor înțelegi?
Nu au obraz, nu au o limită, nu au nimic.
Tu trebuie să suporți și să îți faci rău emoțional doar ca să nu rănești prințesa?
Cum sunt bărbați care se comportă ca niște animale sunt și femei la fel.
Am văzut ce au pățit alții cu unele de genul și dacă eram în locul lor cred că nu mă puteam abține și le loveam.

Răspuns utilizator avertizat