| ___x6Rx a întrebat:

O visez pe fosta lui.
Ei au fost căsătoriți au divorțat, dar câteodată ea îmi vine în minte fără sa vreau, câteodată îmi apare un film în capul meu precum ca m-as certa cu ea și cu toate astea nu am avut niciodată un dialog cu ea absolut nimic. Doar ne-am văzut in trecere, eu eram în mașină
Și am impresia ca poate se mai gândește la ea.
Urmează sa vina un copil dar nu știu de ce mi se întâmplă asta.
Eu am visat într-o seară ceva legat de ea si ca noi ne-am despărțit, după câteva zile visează și el.
Nu știu dacă ma poate înțelege cineva.
Un sfat m-ar ajuta mult. Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu te gândi la asta cu farmecele, nu se prinde nimic dacă nu ii implementezi ca se prinde.
Cel mai probabil discuțiile despre ea te fac sa te gândești acolo și e normal.Si eu am auzit o data de la un membru din familia soțului ceva legat de fosta și era de bine cum s-ar zice și mi-a picat prost.Am făcut o analiza atunci dar mi-au trecut gândurile după și nu am mai avut treaba.
Tu ești cu a tău, a tău cu tine lăsați trecutul în spate.

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai remuscari?
A divortat de ea din cauza ta?

| ___x6Rx explică (pentru Violleta2022):

Ei erau divorțați de mult, adică din ce mi-a zis el în trecut au mai existat divorțuri între ei nu e primul și nici ultimul.
Nu au divorțat din cauza mea

| dullcat a răspuns:

Iti faci prea multe griji si subconstientul tau o ia razna, altfel nu ai avea astfel de vise inutile.

| ___x6Rx explică (pentru dullcat):

Pai lăsând visele deoparte, îți dau un exemplu eram în dus și mi-a venit în minte ea, ne certam la cuțite eu voiam sa nu ma mai gândesc dar efectiv nu puteam. Și asta e realitate, nu e vis

| relian a răspuns:

Stii vorba aia de ce iti este frica nu scapi? Exact asta o sa ti se intimple tie happy0 esti exact omu din povestea aia cu nu mai zic cu ce.
Eu in locul tau nici din casa nu as iesi ca cine stie poate cati cade soarele in cap laughing

Daca nu stii de ce ti se intampla, afla ca se intampla ca sa te anunte ce urmeraza laughing adica ca o sa fii lasata si ca fosta o sasi ia inapoi masculu.

Daca si el viseaza ca te-a lasat, e clara, deja esti lasata, doar ca inca nu stii laughing

v-ati vazut din trecere laughing adica cum v-ati vazut DIN trecere? Cei aia din trecere?
Nu e de mirare ca visezi ce spui, ma gindesc, oare visele alea is cam la fel cum te exprimi, din trecere laughing
Uite cine face copii, nu-i de mirare ca se duce omenirea in prapastie, pai cu oameni genul asta prapastiosi, o sa faceti copii, care deja se arunca ei singuri in prapastie laughing sunteti jalnici, mai veniti si public sa va vada lumea.

Vrei sfaturi la visele tale, e bun, caut-o pe aia ce da in carti, sa vezi ce drum de seara iti cade la imparteala laughing

| Celestina003 a răspuns (pentru relian):

Dar au divorțat, cine știe ce a făcut bărbatul ăla nu degeaba au divorțat.

| relian a răspuns (pentru Celestina003):

Nu totdeauna barbatul este de vina intr-o relatie. Eu am glumit, cum sa vii sa ceri sfaturi la vise, deja arata cit de mult te duce capu.

Bine, stiu cas destui oameni asa, unia chiar se duc pe la vrajitori, pe la tiganci sa le dea in carti, sa le dea sfaturi.
Asta e lumea, cu cit sintem mai multi, cu atit is mai multi si de astia naivi, sau saraci cu duhu.

| Freya1 a răspuns:

Trebuie sa lucrezi un pic a stima ta de sine și sa analizezi și comportamentul lui fata de ea sau relația cu ea.

Sunt doua motive pentru care poți sa pățești asta.Ori ai stima de sine scazuta și îți e teama ca îl va lua înapoi, ori comportamentul lui fata de fosta relatie sau ea îl simți ca fii unul anormal având în vedere ca s-au despărțit.
Încearcă sa analizezi un pic și încet sa repari.

| ___x6Rx explică (pentru Freya1):

Nu ca mi-e frica, asta e o prostie. Poate sa plece și când are 5 copii cu mine. cu nimic nu poți tine un bărbat pe loc. Relația cu fosta din ce mi-a zis el a fost cam rece, cel puțin în ultimul timp. Oricum el nu e asa cu mine din contra poate sunt eu mai rece
Și cu stima de sine scăzută nu știu ce sa zic nu cred ca as avea de ce

| Freya1 a răspuns (pentru ___x6Rx):

Subconștientul nu lucrează fără sa aibă o baza.Rar de tot mi se intampla sa îmi visezi foști mei și asta după ce am avut ceva discuții despre ei, da pe fosta soțului meu...Ce treaba sa am dacă nu e atot prezenta în viata sau în mintea mea?

| ___x6Rx explică (pentru Freya1):

Știu ce zici. dar nu știu dc mi se întâmplă asta?

| Freya1 a răspuns (pentru ___x6Rx):

Pai asta îți spun,trebuie sa analizezi la ce anume te gândești, ce visezi, se vorbește la voi în relatie despre ea, îți place ea ca om, te compara iubitul tău cu ea sau sa te fi comparat pana acum etc.Trebuie sa fie ceva...

| ___x6Rx explică (pentru Freya1):

Pai se vorbește Câteodată
Niște neamuri de ale ei îndepărtate care ei nu prea se înțeleg cu dânsa, lucrează cu soțul meu
Îi mai zice vreo bârfă ce s-a întâmplat acolo în casa
Oricum ultima data ne-am certat urat pe tema asta nu mai suportam sa mai deschidă cineva subiectul despre ea
Poate fi și din cauza asta. nu știu.
Am auzit ca umbla și cu chestii necurate(farmece) Nu cred în asa ceva
Dar când vad ca dintr-o data îmi apare în gând fără nicio explicație imi da de gândit

| ___x6Rx explică (pentru Freya1):

Sper să-mi treacă și mie gândurile astea. Mulțumesccc

| Freya1 a răspuns (pentru ___x6Rx):

Nu te gândi la asta cu farmecele, nu se prinde nimic dacă nu ii implementezi ca se prinde.
Cel mai probabil discuțiile despre ea te fac sa te gândești acolo și e normal.Si eu am auzit o data de la un membru din familia soțului ceva legat de fosta și era de bine cum s-ar zice și mi-a picat prost.Am făcut o analiza atunci dar mi-au trecut gândurile după și nu am mai avut treaba.
Tu ești cu a tău, a tău cu tine lăsați trecutul în spate.

| Celestina003 a răspuns:

De obicei așa se întâmplă femeilor care au avut bărbat însurat înainte de ele si depinde si dacă divorul era recent, in loc să te gândești la tine să te aranjezi sa fii femeie, la copilul tău mai bine, sau nu stiu,
ai o viață în fața traiest-o frumos, posibill că in subconștientul tău nu îți place ideea ca bărbatul tau a fost însurat si nu știi cum să accepți asta si nu știu sigur dacă te simți si vinovată ca i-ai luat locul, dar categoric bărbat însurat in trecut nu îți place, te stresează după cum observ.

| ___x6Rx explică (pentru Celestina003):

Mda. oarecum ma cam deranjează sau nu știu cum sa ii spun.