| IoanaIonuca a întrebat:

Pentru pastele Carbonara se foloseste smantana? In unele retete am gasit cu, si citisem undeva ca in aceste paste nu se foloseste nici vorba smantana. Acuma nu stiu laughing O fi vreo diferenta mare?

2 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Nu, unele restaurante folosesc dar nu se pune smantana, doar ou, parmezan si pancetta.

| Tess a răspuns:

Dragă IoanIonuca, italienii te-ar ucide pentru o asemenea întrebare, însă sui îi pasă? Tu pune ce ai, vrei, șă-ți place. Sunt sigură că va ieși super. Uite aici câteva sfaturi super: http://reteteindraznete.blogspot.co.uk/......ii-in.html