| Fatamuntilor a întrebat:

Pentru somnabulli acestui site! Voi vara dormiti? Daca nu, uitati un articol interesant care va va trimite urgent ca culcare inainte de miezul noptii!
http://www.descopera.ro/......rcetatorii
;))

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cu totii stim ca somnul de noapte este cel mai sanaos m ai ales daca dormim cel putin 7 ore.
Dar ce sa facem cu cei care au muncit si muncesc in tura de noapte?
Am muncit in schimburi, veneam acasa imi sare somnul, adormeam tarziu, deci linistea capului si al creierului s-a dus o parte nu?
Oricum suntem mult mai bolnavi decat generatia bunicilor nostri.
La tinerete cu toti am facut greseli si nu respectam ora somnului asa ca, acum se vad efectele noptilor pierdute.
O zi frumoasa sa aihappy

| LarisaStanciuu a răspuns (pentru caramela):

Nu pot sa dorm doar 7 ore.
Eu dorm in jur de 14 ore laughing big grin

| Fatamuntilor explică (pentru caramela):

Se schimba situatia pentru cei care lucreaza in schimburi (scuze cacofonia)
Ma gandeam la copii /adolesecentii care pierd noptile fara un scop precis!

| caramela a răspuns (pentru LarisaStanciuu):

Wow..asta da somnhee hee

| caramela a răspuns (pentru Fatamuntilor):

In privinta lor...este greu sa ne dam cu parerea.
Tentatiile sunt mult prea mari pentru a refuza in favoarea unui somn bun
Poate si noi am facut si am refuzat, dar asta se intampla foarte rar.
O zi frumoasa sa aihappy

| LarisaStanciuu a răspuns (pentru caramela):

Sa sti laughing
dar nu prea imi ajung doar 14 ore happy
odata m-am trezit la ora 10 si eram asa de obosita. rolling on the floor)

24 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Consideram ca ajunge calculatorul si noptile nedormite ca sa transforme un creier uman in marmelada...acum vad ca marmelada risca sa-mi ofere si un minunat Alzheimer!
Ce sa spun, ma ingrijorez serios pentru generatiile astea...
laughing

| Fatamuntilor explică (pentru greece12):

Sprer sa te culci devrememe... la 11 in pathee hee

| greece12 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

...depinde!
laughing
Dar ma scol foarte devreme, se pune?

| Fatamuntilor explică (pentru greece12):

Cu atat mai mult!

| greece12 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Deci,se pune!
happy

| sublime89 a răspuns:

E un fel de razboi declarat impotriva somnului peste tot pe internet, mai ales pe site-urile de socializare. "Somnul e pentru cei slabi" se spune. Probabil site-urile incurajeaza aceasca idee, pentru a se asigura ca vor avea vizitatori multi non-stop, zi si noapte. Glumesc laughing

| Fatamuntilor explică (pentru sublime89):

Vezi,aici voiam sa ajung! Nu voi reusi sa-i inteleg pe cei care pierd noptile pe internet...eu cu toate,, eforturile '' abia daca ma prinde ora 23. Dar rar, ca obicei adorm cu capul masa la 10.laughing

| sublime89 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Iti lipseste putin antrenament big grin Eu cel mai mult am stat pana la 5 dimineata pe net, dar asta a fost cam acum un an. De atunci m-am mai cumintit laughing

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Avand in vedere ca eu mai si muncesc da, vara dorm.

| Seducatorul a răspuns:

O sa-mi schimb ora de culcare de la 00:00 la 23:30

| Fatamuntilor explică (pentru Seducatorul):

Bravo.e un pas importanthee hee

| Seducatorul a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Un pas important tinand cont ca eu ma culc din 2 in 2 zile.Cum noaptea trecuta am dormit inseamna ca o sa mai dorm abia maine la 23:30.

| Fatamuntilor explică (pentru Seducatorul):

DACA esti copil /adolosecent afla ca notile,, albe'' se vor simti in timp.Esti tanar, poate nu simti oboseala.NU este bine.
Dar daca lucrezi noaptea si serviciul tau este noaptea, sper ca recuperezi somnul ziua.Dar nu e acealasi lucru
Eu chiar daca din diferite motive se intampla sa nu dorm, recuperez noaptea urmatoare(ma culc mai devreme)

| Seducatorul a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Sa stii ca am glumit(ca nu mai pot de plictiseala si n-am ce face).
Eu dorm in fiecare seara cel putin 8 ore.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica sa nu fac...cum ii zice, Alzhaimer!?
Intreaba-ma ca sa-ti zic de ce am intrat aici.Eu cred ca sunt imun, mai ales ca in ziele cu program incarcat, imi pun ceasul sa sune seara, dupa orele 19.
Nu cred ca e vreo urgenta.Important e cat dormi si nu cand te culci.

| Fatamuntilor explică (pentru anonim_4396):

Se stie somnul de noapte e cel mai bun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff, la cele 4 ore pe noapte care le dorm eu, ar fi trebuit sa mor de mult