| Clau_3349 a întrebat:

BUNA! Ce sa fac? Am avut o relatie de 1 an si ceva cu Vali timp in care ne-am despartit si ne-am impacat de mai multe ori pentru nimicuri. Intr-un sfarsit m-am saturat de atatea despartiri, am cunoscut pe Alex si ne intelegem destul de bine. Problema e ca au trecut aproape 4 luni de atunci si Vali nu poate renunta la mine pentru ca ma iubeste si eu la fel ma gandesc foarte mult la el. Mi-e frica sa ma intorc la Vali sa nu ajungem in aceleasi faze ca inainte si nu vreau nici sa il ranesc pe Alex. Ajutati-ma cu un sfat...multumesc.

2 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Nu stiu exact ce sa zic, eu cred ca mai bine ramai cu Vali. Si eu sunt in situatia de genu` adica pe fostul meu il cheama Vali si pe actaulu Alexlaughing, dar in rest difera povesteawinking

| Johnny_3797 a răspuns:

Buna,vezi ca tu fa asa cum doresti totul depinde ce tu simti cu adevarat. Daca doresti sa te duci la Vali atunci e si vorbeste cu el serios ca numai vrei sa te cierti cu el ca vrei o relatie serioasa si ca sa va respectati reciproc, atunci po-ti sa te desprati cu Alex.Dar vezi daca tu nu-l mai iubesti pe Vali atunci nu te gindi la nimic gandeste-te la noua ta iubire si incearca macar cu el sa fie totul ok.Vezi dar cel mai bine este ca daca mai doresti sa fii cu Vali atunci e si iesi cu el odata si vorbiti serios in realitate numaidecit,daca vei auzi ceea ce ai nevoie atunci,spune-i lu Vali ca ai multa incredere si ca tii la el foarte mult si daca te va amagi niciodata nu vei mai vorbi,vei vedea ce vei mai spune,dar lu Alex ii vei spune ca nu po-ti fi cu el ca mai simti ceva pentru Vali si ca tii la el mult si nu vrei sa-l ranesti, po-ti sa-i propui sa fi-ti prieteni dar nu prea cred ca asa poate fi, dar deamu cine stie.Bine sper ca te-am ajutatwinking