| PurityBecameBlasfemy a întrebat:

Poate prostia crea durere? Ce s-ar intampla daca chiar ar ajunge sa fie fizica?

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

Exista mai multe tipuri de prostie. Prostia reversibila si cea ireversibila.
Cei ce sufera de prostie ireversibila ar muri in chinuri cei ce sufera de prostie reversibila ar incerca sa se schimbe.
Prostia reversibila este mai mult o forma de lene si ignoranta dorite de persoana respectiva.

16 răspunsuri:
| WeaponGirl a răspuns:

Prostia "doare" prin consecintele si urmarile ei, nu o sa ajunga sa doara fizic cu toate ca ar fi destul de interesant efectul laughing

| moldovianu a răspuns:

Ar fi o idee buna sa faci afaceri cu dopuri de urechi.winking

| Mâţa67 a răspuns:

Spitalele sunt pline de efecte ale prostiei laughing

| Inferno a răspuns:

Daca prostia ar durea mai mult de 80% din populatie ar fi in chinuri groaznice.
Prostia nu doare, inteligenta da.

| PurityBecameBlasfemy explică (pentru Inferno):

Cei care ajung sa afle cauza durerii s-ar lupta sa devina normali..sau ar suferi pana ar muri

| Inferno a răspuns (pentru PurityBecameBlasfemy):

Exista mai multe tipuri de prostie. Prostia reversibila si cea ireversibila.
Cei ce sufera de prostie ireversibila ar muri in chinuri cei ce sufera de prostie reversibila ar incerca sa se schimbe.
Prostia reversibila este mai mult o forma de lene si ignoranta dorite de persoana respectiva.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Nu doare, din pacate.
In felul asta n-ar mai fi manelisti si tigani, ceea ce, zic eu, e un lucru benefic pentru toti.
Si nu doar tiganii si manelistii ar muri de durere, ci multi alti romani.
Dovezi de prostie in tara exista la fiecare colt al strazii.

"Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj." - Ion Creanga

| الملاك a răspuns (pentru ϟkatεVaηϟ):

SI rautatea ta da dovada de prostie,cand ai sa mai cresti ai sa realizezi,sper, nu inteleg rautatea asta de a va lua mereu de alti in loc sa ne uitam si sa ne controlam pe noi insine, deci o zic fara rautate, daca lumea si-ar vedea fiecare de treaba lui si ar face dupa inima si nu ca oile, ar fi o lume mult mai buna.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns (pentru الملاك):

Nu sunt rau.
Sunt doar realist. Asta e tara in care traim: plina de prostie.
Cate clip-uri pe YouTube cu romani care nu stiu ce sarbatorim pe 25 decembrie si multe alte date importante pe care orice om ar trebui sa le stie ai gasit?
Am gasit... multe de genul asta.
As zice sa te uiti pe la stiri si pe internet, e plina tara de prostie.
Si nu am zis ca sunt destept, dar poate tu esti si ti-ai simtit inteligenta jignita.
Imi pare nespus de rau, sper sa iti vezi tu de drumul tau si sa nu te uiti la altii, dar e greu sa nu observi excesul de stupiditate in tara.
Bye!

| الملاك a răspuns (pentru ϟkatεVaηϟ):

Eu spun ce vad,si tocmai ca tara o fac de ras oameni de genu,si nu cred ca e singura tara cu prostia mai mare decat oameni care traiesc in ea, si daca vezi ca alti is cum is, incearca sa schimbi ceva prin a fi tu un om mai bun, la asta m-am referit, ca de saturat m-am saturat sa vad oameni care fac pe inteligenti mai mult decat is.

| 1Mihai1 a răspuns:

Dac-ar durea fizic, am fi toţi la spital.

| adrew a răspuns:

Te-ai tavali pe jos in chinuri si eu tot laughing

| Chio9 a răspuns:

Poate prostia durea?

Poate prostia sa doara?

Da poate, pentru ca actionand asupra unei probleme prost, faci o greseala din care sa suferi. Fie fizic fie sufleteste. Deci da doare.

Daca ar durea m-as ingrozi ce vad in jurul meu.
Cred ca as vedea oameni murind in chinuri groaznice.

Scz daca am fost dur, dar ma inervez repede cand aud de prostie. (oameni prosti )

| PurityBecameBlasfemy explică:

Si tu.impreuna cu cateii tai

| Cocooos a răspuns:

Vor fi multe decese, asadar vom fi obligati sa devenim toti niste Einstein daca nu vrem sa devenim specii pe cale de disparitie. xo

| Meli34 a răspuns:

Daca ar ajunge fizic sa doara ar fi lumea plina de durere...

| Rhythm a răspuns:

Prostia... poate fi considerata ca fiind una dintre cele mai raspandite " boli" din lume. Cu siguranta ca, daca prostia ar durea, multi dintre noi am fi fost deja morti sau la pat! Probabil ca de multe ori am fi vrut ca cel care imprastie cuvinte fara sens si fara rost, care te inspaimanta in toata " frumusetea" prostiei lui, care se scufunda in propriul lui ser de demagogie sa dispara, sa-l raneasca propria prostie. Pana la urma, pana si cei mai buni au momente stupide, asa ca prostia, ca boala, ar afecta cam pe toata lumea. Si totusi, daca ai primi cate o intepatura de tantar, la fiecare cuvant care este scuipat in asa fel incat sa jigneasca, insulte pe cineva, mult mai frumoasa ar fi lumea si multe balarii s-ar diminua.