| zapaceala a întrebat:

Pot sa se casatoreasca un ortodox si un pocait? sau trebuie sa se converteasca la relegia vreunului.

5 răspunsuri:
| justmeesb a răspuns:

Trebuie sa aiba ambii aceeasi religie pentru ca difera slujba bisericeasca in cele doua religii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar nu stiti despre ce vorbiti. Oamenii se pot pocai in orice religie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa treaca unul la religia celuilalt daca vor sa se casatoreasca la biserica. Altfel se pot casatori doar la sfat.

| Anablondyi a răspuns:

Pai la pocaiti e altfel.nu stiu cum e ca nu sunt laughing nu cred ca trebuie pentru ca asta se intampla numai la arabi.si asa.nu si la pocaiti

| DAVID_6313 a răspuns:

Doar la primarie.