| val31989 a întrebat:

Prin ce este unic orasul in care locuiti? Daca vi s-ar oferi posibilitatea de a va alege din nou orasul in care sa traiti,l-ati alege tot pe-al vostru? De ce? Daca nu, pentru ce alt oras ati opta? De ce?
(Am nevoie de raspunsuri lungi. big grin )

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este unic în niciun fel. E un oraş banal. Mi-ar plăcea să locuiesc în Sibiu, Braşov sau Deva.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

UNIC? Pentru ca aici m-am nascut. Daca as alege altul? NU.Bun sau rau este orasul in care am venit pe lume.

| DanielaJustMe a răspuns:

Dupa parerea mea, ca fiecare oras, al meu este unic. Cred ca este un lucru logic. Chiar daca toate orasele au strazi, case, magazine fiecare are alta istorie, atmosfera si alti oameni. Nu cred ca as alege accelasi oras caci sunt multe frumoase si sunt sigura ca fiecare este special in felul sau. Cred ca mi-ar placea in Quebec caci este un oras in care se adaposteste natura, aerul curat iar oamenii sunt mult mai binevoitori.

| raduradu2014 a răspuns:

Accelasi oras

| MissDevilish666 a răspuns:

Sinceră să fiu, nu pot spune dacă orașul meu este unic sau nu.
Da, aș alege același oraș, am multe amintiri și momente frumoase aici.

| tororoki a răspuns:

Intrebarii tale ii lipsesc cateva detalii spre exemplu sa aleg un alt oras in ce sens? sa ma nasc din nou? aici este mai dificil dar si putin mai usor deoarece poti sa inveti totul, cred ca raspunsul ar fi New Delhi. Daca ar fi sa ma mut cu locul de munca este mai dificil deoarece trebuie sa iei in considerare societatea si regurile ei, diferite probleme geografice si etc. Aici este mai usor deoarece cunosc oarecum societatea si cred ca as alege Manchester.