| anonim_4396 a întrebat:

Pro sau contra vaccinării copiilor?

12 răspunsuri:
| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Crezi că e bine să băgăm chimicale toxice în ei?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt chimicale. Sunt chiar capsulele virusurilor, inactive. Iar vaccinul doar face sa iti declanseze productia de anticorpi.

Avand in vedere ca m-a muscat un caine turbat si ca aveam facut vaccinul antirabic, sunt de acord cu cele care-ti salveaza viata, spre exemplu antitetanosul, antirabicul, impotriva tuberculozei si a difteriei.
Dar nu sunt neaparat de acord vaccinurile optionale.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te rog sa nu faci copii happy

| Plato a răspuns:

Pro.

| Emma30555 a răspuns:

Pro

| Endoryus a răspuns:

Vezi asta. Are legatura cu vaccinurile pentru bebelusi
https://www.youtube.com/watch?v=urZLTobAfJc

| Endoryus a răspuns:

Logica trece pe langa tine mai repede ca acceleratul. Te sfatuiesc prieteneste sa citesti multe inainte sa faci un copil. Ca nu esti de acord cu mine, mare branza dar daca crezi ca nu e bun videoul mai sus ai sanse sa omori o viata nevinovata in viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de vaccin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Orice vaccin

| Sindbad a răspuns:

Cred ca intrebarea corecta este sunteti pro sau contra sanatate. Ceea ce face toate raspunsurile "pro" irelevante, Vaccinarea nu reprezinta un scop in sine, ci un mijloc de a fi sanatos. Si de la asta trebuie pornit: sunt beneficiile vaccinurilor superioare dezavantajelor lor si in ce conditii. Ceea ce impune o analiza riguroasa, fermitate si intuitie cu excluderea completa a sentimentalismelor ieftine, cazuri senzationale duse la rang de regula sau citate din House MD.

| omar456321 a răspuns:

Nu cred ca ar exista vreun motiv pentru care sa nu vaccinam copii. Copii sunt predispusi la multe boli, si nu au fost destule situatii cu efecte adverse cat sa ma convinga ca vaccinurile sunt daunatoare.