| anonim_4396 a întrebat:

Pro sau contra vaccinarii anti-COVID? De ce?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici pro, nici contra momentan. Prefer să mai aștept, întrucât nu îl privesc cu o doză semnificativă de încredere la momentul actual.

26 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce rost au intrebarile astea? Sa scoata la suprafata doctorii cu diplome luate pe Facebook sau?

| mgtow a răspuns:

La nevoie e bun. Daca nu calatoresti in alta tara nu vad rostul. Nu cred in c19 dar sa evit carantina am facut prima doza. Daca e sa mor nu regret. Am facut mult adulter laughing

| Drimmero a răspuns:

Pro. E eficient, e necesar si m-am si vaccinat, cum as fi putut fi contra?

| ania a răspuns:

Contra.

| ania a răspuns:

Eu sunt pro - vaccinarea tuturor celor care vor sa se vaccineze, sunt conrra impunerii vaccinului.

Răspuns utilizator avertizat
| Digikey a răspuns:

Inteligentii se ingramadesc la vaccinare.Cel mai inteligent dintre ei a reusit sa se vaccineze de trei ori.
=))
https://www.hotnews.ro/......ul-lor.htm

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Fiecare va proceda după cum îl duce mintea.

| Anuket a răspuns:

Pro, merge perfect cipul, se prinde constant viteza 5G.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Anuket):

Și ai internet gratis nelimitat.

| Anuket a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Întradevăr laughing.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Care este rostul acestei postări? Ești producător de vaccin sau imunolog?

| anonim_4396 explică (pentru SmaraldAlbastru):

Am o fabrica de seringi

| SmaraldAlbastru a răspuns (pentru anonim_4396):

Da? Și ce treabă are lopata cu ditamai cariera de marmură roz? laughing

| SociopatuI a răspuns:

Pro vaccin, pro stiinta!
De ce? Pentru ca asa trebuie pentru o viata mai buna. Trebuie sa ascultam oamenii de stiinta, nu de niste conspirationisti cu 12 clase care habar nu au sa-si demonstreze aberatiile. Auzi la ei chipuri 666 cu 5G controlate de Bill Gates laughing laughing laughing
Mai mare prostie n-o puteau scorni. Este imposibil in momentul de fata sa implementezi un cip atat de minuscul dar care sa faca operatii complexe care sa te faca sa iti misti membrele neintentionat. Acel microcip ar trebui sa faca miliarde de operatii complexe pe secunda, trebuindu-i foarte multa energie. De unde sa ia el atata energie daca este micut cat firul de par?
Oamenii care fac transplant de par, care efectiv isi iau fire de par de la ceafa PROPIULUI CAP si si-l pun in fata, corpul tot le respinge crezandu-le intruse si astfel dupa cateva saptamani cad insa radacina ramane pentru ca este infipta adanc si asa creste firul de par. Pai cand ai baga cipul ala care n-are nicio treaba cu corpul, fiind din metal si alti compusi, corpul nostru ce-o mai zice? Nimic?
Chestiile astea nici macar nu le-au trecut prin capul aberantilor, dar ei viseaza la Masoneria Illuminati and Bill Gates SRL.
Sa nu mai spun de aia care cica "eu mai astept". Si aia sunt la fel de aberanti. Ori ai incredere, ori nu ai. Dar na... ce sa le facem, sunt speriati de bombe.

| Bluestar15 a răspuns:

Covidul a ucis in 2020 sub 300 de oameni (toti ceilalti au murit din alte cauze, dar aveau si covid in organism), asadar covidul ucide cam cat gripa. E posibil ca vaccinul sa ucida mai mult decat virusul (plus ca sunt raportate numeroase efecte adverse severe). Asadar, de ce as injecta in mine un vaccin cu efecte adverse grave din frica unui virus care ucide cat gripa? "Pe tot parcursul anului 2020, doar 227 de români au decedat din cauza Covid, restul, de 25.875, au avut ca diagnostic secundar Covid. Ce înseamnă acest lucru? Că oamenii au murit din cauza altor boli, dar că, în subsidiar, au fost depistați pozitiv la testul Covid. " https://www.national.ro/......22034.html

| suntserios a răspuns (pentru Bluestar15):

Nu interpreta cifirele alea asa cum vrei tu ca sa para ca vaccinul e o monstruozitate a omenirii ca e de ca.cat ce vrei sa insinuiezi aici.

Singura chestie din raportul ala e ca acei 227 oameni au avut drept diagnostic DOAR covid fara alte boli asociate. Asta nu inseamna ca infectia cu covid a provocat doar 227 decese. Sunt mii de oameni cu forme de diabet / obezitate / probleme respiratorii pe care le controlau de ani de zile si in 2 saptamani au decedat din cauza infectiei cu covid.

Si daca erau doar 227 decese nu am fi avut niciodata constant 1000 oameni in sectiile ATI cu probleme respiratorii.

| Buzi213 a răspuns:

Pro, mai bine ma vaccinez si sunt sanatos (de aia a fost facut, nu pentru a controla lumea cu cipuri) decat sa ajung la terapie intensiva

| Marian12123 a răspuns:

Eu m-am vacinat in Germania in România si daca a-si avea ceva simptome advers nu m-ar fi băgat nimeni in seama in Germania sa simt mai in siguranța. Orcum vaciunl este doar de imunzare dupa un an de zile trebuie repetat. Cum este gripa in fiecare an asa cred ca va fi si covid ul
Mergeți la vacin nu pățit nici pe dracu sa scăpăm cu toate odata

| omar456321 a răspuns:

Pro, cunosc destule persoane vaccinate, inclusiv restul familiei mele, si niciunul nu a avut vreun efect advers, in afara de o durere de cap in prima zi. Unii spun ca poate iti pot face probleme de sanatate, sau ca nu sunt sigure, dar cred ca am ajuns destul de departe cat sa stim ca sunt sigure.

| Digikey a răspuns (pentru omar456321):

Atunci de ce au fost retrase de pe piata doar anul trecut 262 de medicamente autorizate si testate?
Este ok sa zici hop dupa ce sari groapa nu inainte.

https://360medical.ro/......03/05/amp/

| Johny94c a răspuns:

Eu sincer sa fiu inca astept sa vad niste rezultate si efecte ale vaccinurilor pe un termen putin mai lung.
Multi acum spun ca asta ar fi un vaccin experimental, probabil o fi, nu zic nu, probabil i-au dat drumul mai repede pentru ca au vrut sa scoata ceva pentru a stopa pandemia, dar ceea ce ma face sa am indoieli e faptul ca se pune prea mare accent pe vaccinare si se face propaganda, chiar la unele locuri de munca angajatii sunt obligati sa se vaccineze, poate o fi abuz, nu stiu ce sa spun. Un sfert din familia mea s-au vaccinat, eu mai astept putin, nu stiu daca il vor face obligatoriu, dar mai astept

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Johny94c):

Ce bine de tine! Sa traiesti ignorant in pestera si sa nu lucrezi, ca altfel sigur auzeai de medicina muncii.

| Johny94c a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Dupa mintea ta eu sunt un asistat social, dar pacat ca te dezamagesc, eu lucrez de 5 ani de zile pentru cultura ta generala laughing
Cand nu mai poti de grija altuia e problema, ca doar stii cine moare de grija altuia nu? laughing
Hai noroc, sanatate si virtute, sa avem bani sa avem... de toate laughing