| Camelia a întrebat:

Puterea gandurilor pozitive chiar exista? Legea atractiei? Ce gandesti aia atragi? Voi ce spuneti?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Functioneaza 100%

| RAY a răspuns:

Daca ploaua afara si nu i-au umbrela ca gandesc pozitiv oare o sa se opreasca ploaia? eu personal pun accent la mijlocul intre pozitiv si negativ, vad ca uni duc totul la extrem, eu unu merg pe conceptul de optimism, gandire rationala, nu gandire emotionala, dar viata fiind fiind scurta nu vad sensul sa gandesti negativ dar atentie sa fii stoicist pregatit de viitor nu indiferent

| Celcestietot a răspuns:

Eu o sa spun da, dar, bineinteles ca nu tuturor oamenilor li se intampla asta.

| mentholinks a răspuns:

Nu

| gemeni6226 a răspuns:

Ceea ce simti in interior.E foarte greu sa te focusezi mereu pe bine deoarece cand intervine oboseala ca trebuie sa tragi la servici sau la scoala bineinteles ca obosit nu o sa atragi lucruri bune.Dar in schimb o excursie reusita oun eveniment reusit in care te ai simtit bine sau daca ziln7c faci practici da te simti b8ne de exempky dansand sau mancand prajitura preferata vor atrage si mai multe evenimente unde sa te simti bine.Omul poate sa se straduiasca in acest sens si in mod sigur lucrurile ies mai bine astfel decat mentind o gandire si o atotudine negativa.
Chiar te invit da faci un experiment de o saptamana si sa notezi cum au decursucrurile in daptamina in care zilnic te ai straduit sa te simti bine vizavi de saptamana cand vezi sau incerci sa vezi totul negru negativ.

| oglindasultanului a răspuns:

Daca gandesti un obiect, atragi proprietarii, dar nu inseamna ca vei avea tu parte de obiect, ci o experienta f neplacuta.

| CleanHeart a răspuns:

Normal ca exista dar adevarul este ca e greu sa gandim tot timpul pozitiv dar daca gandirea noastra e corecta, avem sansa sa atragem multe lucruri bune pentru ca suntem programati sa actionam intr.un mod favorabil si inteligent.

| RKBlue a răspuns:

Cred ca ganditul pozitiv te face sa vezi lucrurile mai usor, deci iti face viata mai usoara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că și gândurile pozitive cât și cele negative au același impact. Poate știi că există acele atacuri energetice pe care ți le face cineva cu ură, pentru ați creea o stare de discomfort. Mai sunt de părere că dacă doar gândești acele lucruri dar fără să acționezi pentru ele, nu vei atrage nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atractia e fizica, nu are legatura cu altceva!