| anonim_4396 a întrebat:

Revin cu o intrebare "veche" reformulata: In cazul in care am ajuns in situatia ca au trecut vreo 10 ani de cand am parasit liceul si nu am reusit nici macar sa mai imi permit sa ies din curte, am abandonat liceul dupa ce l-am schimbat, fiind alungata cu bataia de catre baieti si hartuita de lesbience care au reusit sa se inteleaga ei cu profesori ca am "probleme psihice". Deci, ei continua sa vina aici facand taraboi noaptea, fiind prieteni cu vecinii mei, iar parintii nu ma pot "ajuta" acuzand ca "halucinez, am eu ceva cu ei". Problema principala, sunt oameni reali care intervin, deci, eu trebuie cumva sa trec printrun fel de tornada a lor si nu mai am nici o idee cum sa fac si ce anume sa mai fac cu viata mea, ce-mi recomandati sa fac la varsta mea? Sa ma uit in urma ce hobby-uri si planuri aveam, cred ca mi s-a scarbit de situatiile jenante in care am intrat, le pot repara si sa inversez faptul ca imi lipseste viata care mi-au "furat-o"?

6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Si de ce ai fost alungata cu bataia?! Ceva ai facut, altfel rar se intampla asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se pleci din casa părinților, nu te iubesc,nu te respecta, și te fac nebuna. Cauta-ti un iubit și pleacă la el,plecati la munca în străinătate, sau îți cauti un job și pleci de acolo,te muti în chirie.
Daca nu te descurci cu banii poti face only fans,nu mai sa nu mai stai acolo unde ești considerata irecuperabila de proprii parinti. Ei în loc sa te creadă, ii cred pe alții care-ti dau bullying, deci este grava situația. Si daca ai probleme psihice nimeni nu ar trebui sa se comporte asa cu tine, dai drumul la înregistrare la telefon când îți mai dau bully și mergi cu dovezile la politie, dai in judecata, dar mai bine du-te cu ochii unde apuci, astfel chiar riști sa o dai in psihoza, schizofrenie dacă mai stai acolo.
După cum scrii ai probleme psihice, dar asta nu înseamnă că trebuie să fi stigmatizata, părinții tăi trebuie sa te iubească asa cum ești, nu sa creadă in dușmanii care iti fac atsta rău, asta denota ca și părinții tăi sunt la același nivel cu aia ce te hartuiste.
Deci, nu-mi da un răspuns la ce ți am zis eu, fa asa dacă vrei sa fi bine, pleacă de acolo, ca rosti de de la atâta stres sa înnebunești de tot, și atunci va fi cel mai probabil prea târziu pentru tine, nu o sa mai poti schimba nimic.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da mereu ziceti sa plec ca si cum m-as putea teleporta asa in necunoscut imediat la o comanda, solutii de facut ceva in viata nu puteti oferi, vorbiti din calitati de straini. Citind ce scriu unii pe acest site, inteleg de ce sunt asa izolata profesional si social, sunt scarbita.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vrei sa fim prieteni? happy și eu am anxietate sociala, și te înțeleg, dacă simți nevoia de un prieten scrie-mi, dacă ești din Timișoara ne putem vedea la un juice happy
Crede-mă ca am probleme mai serioase decât tine, dar nu ma plâng, dacă te plângi nu poti depăși nici o situație, dos sa o înfrunți. Știu cum este,și îmi pare foarte rău prin ce treci draga mea arda. Poți ieși cu mine,te ajut eu sa depășești cât de cât anxietatea, dar trebuie sa ne vedem fizic, și nu o sa fac mișto de tine, nici eu nu am prieteni, am rămas fără părinți, am probleme mult mai grave decât ale tale. Dacă ai anxietate severa, eu te pot ajuta, o sa îți fiu alături, nu mai ca nu suport discuțiile virtuale, tu ai nevoie de contact cu realitatea, poate ne placem Who know? happy daca nu riști, nu câștigi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar de ce nu-ti sterge si tie mesaju asta atacativ?
Astept eu ce pe TPU? Asta e cont sa mai faci * din capu meu? N-ai inteles intrebarea, eu ma vait acum si cersesc aici?

| Yparisa a răspuns:

Pe tine numai un psihiatru poate sa te ajute. Până atunci, halucinează in continuare. Orice copilărie ai fi avut, daca erai sănătoasă, fugeai mâncând pământul, voiai libertate, nu te lăsai redusă la nimic. Nu o să-ți bage nimeni în traistă, degeaba aștepți soluții pe TPU.