| anonim_4396 a întrebat:

S-a facut din nou cald afara. Asta inseamna ca se va putea vedea din nou, peste tot, prea mult din picioarele dezgolite ale unor tipi.
Care pantaloni vi se par mai ridicoli si mai femeiesti la un barbat, cei lungi, care devin din ce in ce mai stramti pe masura ce se apropie de pamant si care uneori le mai expun si gleznele (chiar nu mai poarta nimeni ciorapi?) sau cei scurti care nu le acopera genunchii?
https://images.app.goo.gl/UBS9HeaPov4UySWb8
https://images.app.goo.gl/NkKbK3YFdLVxRuM37

11 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ambii sunt îmbrăcați ca niște pui de bogdaproste.
happy

| RAY a răspuns:

Romani o duc atat de bine,nu au nici o grija, a trecut si pandemia cica rolling on the floorrolling on the floor in visele lor ca vine aia indiana,africana,ce va poarte ma grija ma de alti, si pe tik tok, atat perfecti sunteti de ue va considera primitivi si europeni tigani rolling on the floorrolling on the floor cat de penibili puteti fii, lasa ma fiecare sa se imbrace cum vrea, ai o viata perfecta? sigur?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai sa vezi... chiar nu imi pas cum se imbraca altii...

| Drimmero a răspuns:

In asta sta barbatia/masculinitatea? hai cu gleznele goale mai e cum mai e, e la moda oricum sa umbli asa, dar cu pantalonii scurti mai sus de genunchi? Unii ati trait in pestera pana acum, scriu asta avand niste pantaloni scurti, mai sus de genunchi, pantalonii astia sunt singurii care imi plac pe timpul verii, sunt cei mai lejeri.

| Freya1 a răspuns:

În primul rând si bărbații sunt oameni si si lor le este cald, iar daca au si picioare ok sau se simt bine nu prea au de ce sa nu poarte pantaloni scurți.
Nici una dintre perechi nu mi se par ceva iesit din comun sau gresit.Sunt normali in comparatie cu blugi de femei pe care îi poartă uni, colantii sau cizmele gladiator ca sunt si cativa ce exagerează grav.
Inteleg ca multi dintre bărbații nu mai sunt ce au fost, dar in acelaș timp nu trebuie obligatoriu sa umble cu costum la dungă sau de ginerica pe strada sau la +25 de grade.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

"Sunt normali in comparatie cu blugi de femei pe care îi poartă uni"
Nu e nicio diferenta intre pantalonii din prima poza si blugii despre care vorbesti tu.
"Nici una dintre perechi nu mi se par ceva iesit din comun"
Nu sunt iesite din comun, tocmai asta e si problema. Barbatii au ajuns sa se imbrace ca femeile.
"nu trebuie obligatoriu sa umble cu costum la dungă"
Nu trebuie sa poarte costum, n-a zis nimeni asa ceva. Ar trebui in schimb sa poarte pantaloni scurti care sa le acopere genunchii si pantaloni care nu devin din ce in ce mai stramti pe masura ce sa apropie de pamant. Si ciorapi. N-ar muri de cald daca ar face toate astea.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am acum sa iti arat o poza cu pantaloni exagerati ca sa iti dai seama ca treningul ala e apa de ploaie.
Da, într-adevăr o majoritate a oamenilor nu sunt obisnuit ca bărbați sa poarte un anumit tip de pantaloni, sau haine si sunt de acord.Din cate stiu si eu am zis ca sunt o gama mare de pantaloni pentru femei de fapt pe care îi poartă barbatii, dar la treningul ala trebuie sa fim realisti, sunt doar jos steamti de la elastic si mai scurți.In comparatie cu aia ce își iau pantaloni stramti de sus pana jos de abia li se misca picioare doar sa isi scoată fundul si c.le in evidenta e ceva diferenta.
Si nici treaba cu pantaloni cu un cm peste genunchi nu e chiar atata de exagerată. Sunt ce își iau cum am zis pantaloni scurți foarte stramti si isi mai iau la ei si mocasini (încălțămintea aia oribila moștenită de la bunica) si atunci vezi dezastru.
A, da si poarta șosete, dar suna din alea scurte de sunt doar pe laba piciorului si într-adevăr, nici aia nu dau chiar bine si si-ar putea lua ceva șosete scurte dar totusi, sosetele alea ce deja depășesc glezna la un trening sau pantaloni scurți sunt oribile, asa mai bine isi ia șosete cu sandale.

| LoveSleep a răspuns:

Nu mi se pare nimic ridicol.
După mine, bărbații pot purta rochii și fuste. Sunt doar haine, nimănui n-ar trebui să-i pese.
Dacă nu am petrece atât de mult timp judecând orice lucru banal, poate am ajunge undeva.

"Asa e normal" și "asa trebuie" sunt doua expresii infecte care ar trebui scoase din capul tuturor.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Exista asa ceva ca masculinitate si feminitate. Exista de asemenea indicatori ai masculinitatii si feminitatii. Rochiile si fustele nu sunt "doar haine". Rochiile si fustele sunt un indicator al feminitatii. Si nu e deloc o chestie banala ca barbatii sa poarte rochii si fuste.
"Asa e normal" și "asa trebuie" sunt doua expresii infecte care ar trebui scoase din capul tuturor."
Nu, nu sunt infecte si n-ar trebui scoase din capul nimanui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acest tip pantaloni nu e de femei, e pentru ambele genuri. Din pacate a ajuns o moda sa se poarte acest gen de pantaloni cu turul lasat. Nu imi doresc sa generalizez, dar de obicei oamenii care poarta asa ceva au si un anumit tip de comportament. Vreo 95%.
Bineinteles ca e alegerea tuturor ce poarta, dar mie mi s-ar parea de 10 000% mai bine ca un barbat sa poarte pantaloni scurti care vin deasupra genunchiului.
Faza cu glezna iesita e (din pacate) tot un trend. Se iau unii dupa altii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi se pare oribil să văd un purtător de penis cu pantaloni mulaţi şi/sau glezne goale.Nici ăia cu genunchii goi nu mă prea încântă, dar nici nu mă zgârie chiar aşa tare pe retină cum o fac cei din prima categorie.Deci aş merge pe ăia strâmţi.

Şi acum fără vreo legătură cu hainele femeieşti, mi-am adus aminte de alţi pantaloni cândva la modă.
Ăştia cu tot coorul la vedere, chiar aveam şi în generală vreo trei în clasă care purtau aşa ceva:
https://cityroom.blogs.nytimes.com/2009/09/25/complaint-box-i-see-london/
Şi ăştia care zici că au făcut căcuţă pe ei:
https://dehaine.ro/......line-b3473