| IonutValeriu a întrebat:

S-a spus oficial ca sunt mai multe forte militare rusesti in jurul Ucrainei decat erau in 2014, la inceputul razboiului intre ei. Tot ma gandesc sa nu inceapa razboiul pentru ca poate vin si peste noi. Care ar fi sansele peste noapte sa invadeze Ucraina si sa inceapa si spre Romania si tot asa?

2 răspunsuri:
| rapandula a răspuns:

Unii dintre voi ganditi cu picioarele. Nu va incepe niciun razboi cu adevarat. Va fi cel mult ca in 2014 cand au anexat Crimeea. Si ce treaba are cu Romania? Suntem un stat suveran, nu avem teritorii ruse. De ce ne-ar invada? Aveti si voi o logica tipic romaneasca. Strainii nu s-ar fi injosit atat nici in gluma pentru a puna o astfel de intrebare proasta.

| IonutValeriu explică (pentru rapandula):

Ai dreptate. Sunt panicat de fel cand vine vorba de razboaie si uit sa mai gandesc logic. mersi de raspuns.