| IonutValeriu a întrebat:

De ce Rusia a mobilizat circa 200.000 de soldati langa granita Ucrainei? De ce iar fac asta? Au mai facut asta acum ceva timp. Care sunt sansele sa invadeze Ucraina iar mai apoi al 3-lea razboi mondial sa inceapa?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se numește încordarea mușchilor, ca la concursurile de culturism.
Ai văzut parăzi militare? Este o paradă de forță.
Apoi urmează declarații a lui Biden, amenințări reciproce, ca să audă toată lumea, propriile popoare.
Șanse WW3? Nu se joacă nimeni cu un asemenea risc.

| IonutValeriu explică (pentru sadrian46):

Ati spus in Decembrie ca nu se va intampla nimic, dar acum, in februarie, sunt pe muchie de cutit Ucrainienii, oricand ar putea ataca Rusia. Mai departe ce va fi?

| sadrian46 a răspuns (pentru IonutValeriu):

Sunt pe muchie de cutit Ucrainienii.
Da, pe muchie dar nu s-a tăiat nimeni. Dar de ce te iei după mine, Americanii au spus acum recent că rușii atacă în 16 februarie. De ce te iei după mine, și nu după ei?

| Iminactivelol a răspuns:

No să se întâmple nimic bre, nu vă mai agitați, În cel mai rău caz Rusia va ataca Ucraina

Întrebări recente