| anonim_4396 a întrebat:

Să presupunem că un bărbat de 50 cucerește o femeie de 30, acel bărbat având un fiu de aproximativ aceeași vâstră, credeți că acel bărbat va deveni vreodată gelos pe fiul lui din cauza acelei femei?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Atunci, probabil, va conta foarte mult reacția pe care a avut-o ea la avansurile fiului.
Dacă i-a "tăiat-o" scurt, lăsându-l să înțeleagă că face ceva ce nu se cuvine, situația e clară și e ok,
Dar dacă situația a rămas ambiguă, ea nu i-a răspuns la avansuri dar nici nu s-a "revoltat/scandalizat" la intențiile lui, nu prea mai e
deloc ok. O situație lăsată aiurea în "coadă de pește" poate fi interpretată oricum și se încadrează la celălalt răspuns al meu de mai sus.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca are incredere in el nu, dar femeia se poate da la fisu daca e in calduri si nu se poate stapani

| sierra1 a răspuns:

Dacă fi-su nu are nimic mai bun de făcut decât să-i facă ochi dulci (sau-cine-mai-știe-ce) mă-si, da, cel de 50 va avea motive serioase să fie așa cum spui

| Hammurabi a răspuns:

Asta e o ecuație cu mult prea multe necunoscute.
Dar orice e posibil în lumea asta.

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

Să presupunem că cei doi ( femeia și fiul bărbatului, între care există diferența de vârstă de doar un an ) au participat în trecut la două nunți împreună, cei doi socializand pe parcursul acestor nunți, ( la acest prim eveniment facand pentru prima dată cunoștință! ), el aratandu-se extrem de interesat de a 'socializa' cu acea femeie ( prima nuntă având loc înainte! ca aceea femeie să facă cunoștință cu tatăl băiatului! ) iar cea de-a doua după ce tatăl băiatului a început să-i facă curte,
https://www.tpu.ro/......cut-nu-in/
însa aceea femeie, ieșind recent la acel moment dintr-o relație și având nevoie de o pauză în relațiile amoroase, un respiro, ignorând orice tentativă de flirt

Ce crezi că s-ar putea întâmpla pe viitor?

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Indiferent ce se va întâmpla pe viitor, cel puțin unul dintre protagoniști (tatăl. fiul sau femeia) se va simți disconfortabil.
Dacă se va înfiripa o idilă între tată și femeie sau între fiu și femeie, celălalt se va trezi într-o relaționare super nasoală cu cei doi, dat fiind faptul că, nu va avea nici o cale să întoarcă spatele și să "treacă peste", deoarece îi va avea vrând-nevrând cam permanent sub ochi pe ceilalți doi.
Femeia a greșit grav relaționând/socializând cu ambii.
O eroare de abordare care va genera mereu tensiuni de aici în colo, indiferent de varianta aleasă.
Mai ales pentru faptul că nu mai poate fi nimic "reparat".

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

Ea nu a 'relaționat' sau mai bine zis nu a răspuns deloc avansurilor fiului. El și-a încercat doar șansa și a eșuat.

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

Nu avea de ce să fie ' scandalizată / revoltată ' de avansurile lui deoarece încă nu îl cunoscuse pe cel de-al doilea bărbat ' tatăl', de fapt la acea primă nuntă cei doi au făcut cunoștință pentru prima dată, totuși ia refuzat prompt avansurile.
La cel de-al doilea eveniment au avut doar discuții banale, nimic mai mult din partea lui, iar apoi, după aceste evenimente doar s-au salutat.

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi aici e "cheia".
Dacă l-a refuzat în așa fel încât el să priceapă că "nu e loc", e o situație clară, încheiată.
E o situație diferită de cea în care nu i-a răspuns la avansuri, dar nici nu i-a "închis ușa în față".
Femeia știe cel mai bine care a fost situația și o poate analiza cel mai corect.

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci, probabil, va conta foarte mult reacția pe care a avut-o ea la avansurile fiului.
Dacă i-a "tăiat-o" scurt, lăsându-l să înțeleagă că face ceva ce nu se cuvine, situația e clară și e ok,
Dar dacă situația a rămas ambiguă, ea nu i-a răspuns la avansuri dar nici nu s-a "revoltat/scandalizat" la intențiile lui, nu prea mai e
deloc ok. O situație lăsată aiurea în "coadă de pește" poate fi interpretată oricum și se încadrează la celălalt răspuns al meu de mai sus.

| VoidEternal a răspuns:

Cine esti tu in ecuatia asta? El sau ea?

| anonim_4396 explică (pentru VoidEternal):

Ea