| anonim_4396 a întrebat:

Să zicem că sunteți elevi la liceu. Cineva din liceu crează câteva videoclipuri intitulate "Cocalari și pitipoance din (orașul vostru)".
În clipuri apar poze cu anumite persoane în ipostaze penibile, poze luate de pe rețelele lor sociale.
Autorul specifica faptul că acele clipuri sunt un pamflet și nu are nimic personal cu nimeni.
Sunt bănuite mai multe persoane, autorul necunoscut al clipurilor afirma că este băiat și își crează un cont de Facebook unde își promovează clipurile, dar și anumite chestii amuzante.
Aveți o colega de clasa. Ea este elevul model. Învață foarte bine, are o atitudine ireproșabilă, e mai retrasă, introvertita. Nu are conflicte cu nimeni din liceu sau din exteriorul lui.

Într-o seară, intrați pe contul autorului necunoscut al clipurilor iar la date personale vedeți...Nr de telefon al colegei voastre. Acel Nr nu era înainte public. Cu el se pare că a fost creat acel cont de Facebook.
Știți că pe FB te poți înscrie cu mail sau Nr de telefon.
Luată la rost, colega are o atitudine inocenta, e surprinsă de acuzații.

Ce ați crede: că ea este autorul clipurilor sau cineva i-a pus Nr de telefon acolo ca sa o incrimineze?
Dacă într-adevăr este ea, a lăsat Nr vizibil într-un moment de neatenție, uitând să seteze la vizibilitate "Doar eu"?

Răspuns Câştigător
| ExTaZzY6996 a răspuns:

Ca să asocieze acel număr trebuie un sms de confirmare, pe care acea persoana nu l putea avea.
Sigur e vinovată.

1 răspuns:
| Emma30555 a răspuns:

Treaba asta pare mai degrabă a fi treaba de fata nu de băiat. Dacă ar fi sa mergem pe scenariul acesta, as crede ca autorul sau autoarea reala a făcut în asa fel încât sa dea vina pe aceasta fata având cumva acces la telefonul ei sau prin alta modalitate dacă exista