| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem ca va place de o persoana(de fapt sentimentul sa zicem ca e reciproc.) voi aveti mereu impresia ca acea persoana nu e chiar la locul ei in sensul ca "se da "si la alte persoane. (dar asta e impresia voastra). acea persoana va contrazice si face in asa fel incat sa nu mai credeti asta. peste putin timp iti dai seama ca tu erai suparat pe tema asta. si iti dai palme peste fata, cand iti dai seama ca ai cazut in "capcana dragostei". Va mai contraziceti cat va mai contraziceti pe acea tema, dar persoana va promite ca o sa va demonstreze ca nu este asa cum credeti voi. Voi i-ati mai da o sansa? (avand in vedere ca voi o iubiti cu adevarat, iar acea persoana zice ca si ea va place pe voi.)

Răspuns Câştigător
| Madalina1996 a răspuns:

Da, dar conteaza cat de mult il iubesti. Daca e infidel merita parasit. O data ce ai discutat cu el despre asta... tu ce crezi ca ar fi spus "da ma uit dupa altele!"? Nu cred ca o fata cu minte si cuminte ar umbla cu un mincinos.Ai grija sa nu cazi de proasta in fata lui!
Daca ii mai permiti multe, si-o ia in cap! Depinde de cate ori s-a uiatat la alta, depinde daca l-ai si vazut, depinde daca si el a vazut ca l-ai vazut.Mai bine da-i papucii si daca plange, e trist si se roaga sa-l ierti inseamna ca te iubeste cu adevarat.Incearca sa vezi daca nu cumva la urama, dupa ca i-ai dat papucii, iti spune:"NU VROIAM DECAT SA PROFIT DE TINE!"
Spune nu relatiei pana nu e prea tarziu! Si daca il spionezi putin pe strada si il vezi suparat 2, 3 zile discuta cu el si spune-i de ce ai procedat astfel. Spune-i ca te-ai indoit de el si a fost vina ta!
Macar vezi cu cine ai de a face! Nu te lasa prostita de un fraier!

3 răspunsuri:
| St3fy999 a răspuns:

Pai eu iasi mai da o sansa si nimic mai mult.pentru ca nu poti sa ierti la nesfarsit. funda?

| alexeanca a răspuns:

Pai oricine merita a doua sansa.

| JelLy_3370 a răspuns:

Daca ty`a recunoscut ca te place mai poti spera. dar eu una zic sa vorbesty cu el/ea sa-i spui ce simty si sa vezi ce`ty spune, cm reactyoneaza, dar faza ca se da la alte persoane.ai intrebat si alte persoane daca si ele vad la fel? daca si ele vad asa inseamna ca e un"curvar"/"panarama"scuze de expresie dar.eu una asta as crede, cunosc si eu un baiat care face la fel, eu una zic sa vezi ce spun si cei din jur si daca si ei au aceeasi parere ca tine eu una zic sa`ty iei gandu` de la el/ea mai sunt si alty, eu una asta as face, sper ca te-am ajutat:*