| MaDu222 a întrebat:

mi-am schimbat placa de baza la pc si stiti ca sunt niste fire de la butonul de pornit, restart si leduri. butonul de la restart nu merge. imi puteti spune si mie cum vin asezate firele alea? plzz fundabig grinbig grin scuze categoria

1 răspuns:
| alexmircescu13 a răspuns:

De obicei contactorul de restart e asezat langa cel de power. Eventual cu o lupa si o lanterna te uiti pe placa de baza unde scrie reset button, sau rst btn, sau rs-sw (reset switch), difera de la placa la placa. Trebuie sa gasesti 2 pini la fel cum sunt si cei care fac legatura la butonul de power. Succes!