| Raz11 a întrebat:

Sal TPU. 2 baieti (analfabeti si corijenti) ma tot sacaie la scoala. Ma injura iar cand ies de la scoala arunca cu petarde in mine. Ce pot sa fac sa scap de ei? Da-i bat nu merge pentru ca sunt mai mari ca mine... sad Daca-i spun domnului director, tot degeaba, pentru ca fac mai rau... Deci ce-as putea face sa scap de ei?

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Anunță poliția imediat ce te agresează!
Pa, pa.

| Raluca7761 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu parintii tai, si sa ii rogi sa vina ei la scoala si sa vorbeasca atat cu directorul cat si cu baietii respectivi. Daca nu se rezolva nici asa, parintii tai sa mearga acasa la acei copii.