| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU^^.Am o problema..sau mai bine spus ceilalti au o problema cu mine.Deci..in ultimul timp colegii mei de clasa se poarta foarte urat cu mine si nu stiu de ce..Eu ii ajut mereu la scoala adica le dau temele si alte chestii.dar eu cand am nevoie de ceva nimeni nu-mi da si nu le-am mai dat nici eu si au inceput sa ma faca scarba, c***a si in ai multe feluri.Si mereu cand iau note mari le este ciuda si spun ca am copiat.Ma transfer din clasa asta pentru ca chiar nu-i mai suport.dar ce sa fac pana sa ma transfer? adica chiar mi-e greu sa-i suport si sa nu le zic nimic Y_Y

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Se pare că nu eşti iubibilă, ci doar folosibilă.
Obişnuieşte-te cu ideea. Şi nu da importanţă lucrurilor neimportante.

| CrazyTeenager a răspuns:

Nu ar trebui sa le dai prea multa importanta, spune-le si tu, una, alta, astfel de oameni vor fi peste tot, oriunde te-ai duce.

| Anonim00001 a răspuns:

Nu-i mai baga in seama atata. Nu trebuie sa iti pese de ce zic ceilalti despre tine, daca te barfesc, inseamna ca le e ciuda pe tine, viata ta e mai importanta decat a lor. Si pana la urma e scoala, trebuie sa inveti, si dupa sa te intelegi cu celelalte persoane. Daca totusi nu-i mai suporti absolut deloc nu stiu daca merita sa te muti, pentru ca e posibil sa cazi intr-o clasa mai rea. Apropo in ce clasa esti? Daca esti a 8a. chiar ca nu cred ca se merita.

| emoboy16 a răspuns:

Deci credma ca criar ar trebui sa nu-i mai bagi in seam temele sa nu le dai niciodata ca ar crede ca iar ii suporiti si pana ce te muti cred ca ar trebui sai lasi in lumea lor si daca tear injura din nou cred ca ar trebui sai le intorci treaba