| kynezu a întrebat:

Sal TPU. uite ce mi s-a intamplat, am primit un email de la yahoo si de la microsoft live in care imi zice ca am castigat o suma mare de bani, mi-au mai dat niste coduri si numere, un pin si un numar de telefon al unui agent din anglia, am vorbit cu el si mi-a zis ca este adevarat.la cerinta lui i-am trimes un email cu numele meu tot, tara si nr de telefon, a zis ca imi va raspunde el la email cu toate detaliile! voi ce credeti, e o gluma?

6 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Pai tu gandeste-te, ai participat la vreun concurs? In ultima vreme?

Si eu am primit un astfel de mail si imi zicea ca am castigat, din cate imi amintesc 50. 000 de euro! Firesc ca nu l-am bagat in seama, cine stie ce fake e!

Dar poate peste tine a dat norocul[desi nu cred]laughing Oricum, daca e asa cum zice ala, ma imprumuti si pe minelaughing

| anka a răspuns:

Mai ramane sa iti ceara datele din buletin sau nr.contului din banca si te trezesti peste o vreme ca iti vinzi casa sa platesti datorii pe care nu le-ai facut tu.

| lays a răspuns:

Mai fa tu prostii d'astea si vezi cum o sa te trezesti cu datorii, credite, etc,...

| kynezu explică:

Pai zice ca se face o tragere de asta, un fel de tombola la fiecare 6 luni si se aleg 6 castigatori, eu sunt unul dintre ei cica, daca e adevarat si am castigat te imprumut cu siguranta :-))

| kynezu explică:

Nus atat de prost incat sa le dau nr de cont, oricum am fost si eu plecat prin tari straine si stiu ca, cu un nume si o adresa nu poti face nimic, trebuie un act care sa arate ca esti aceea persoana, mersi oricum pentru sfaturi

| bombonika98 a răspuns:

E o gluma ba. Tu chiar ii crezi pe prostii astia? Ei isi bat joc de tine crede-ma si mie mi-a venit aia happy da am refuzat ca nu sunt proasta tongue happy