| vladteodor97 a întrebat:

Sall
Am primit de curand niste patine si nu stiu cu ce se asccut?
aveti idee? plz
ofer funda

3 răspunsuri:
| Sergiu95 a răspuns:

Pai de obicei patinele se ascut la pationar.Acolo este un om care se ocupa cu asa ceva. Dar ai putea merge si la tine in oras la vreun om daca este.De exemplu unu ce ascutte cutzite.Nu sunt sigur ca este dar poti incerca.Sau daca nu poate ca ai vreun polizor dinala.si poti incerca cu flexu.ai putea incerca poate merge.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un patinoar si intreaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Este o "operaţiune" destul de complicată. Nu le poţi ascuţi cu un cuţit de exemplu, sau cu o pilă. Se ascut concav(se face un şanţ pe lamă).
Aşa că mai bine te duci la patinoar şi întrebi acolo de ascuţit.

O zi bună!