| oky a întrebat:

Sall! Am si eu o problema; de cateva saptamani nu pot sa dorm noaptea. Ma agit toata noaptea si de abia spre dimineata ma i-a somul cateva ore. Ce pot face ca sa poat dormi noaptea? (astept sfaturile voastre )

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Sex frate, sex. rolling on the floor
Inafara de asta, fa putin sport macar inainte de culcare dar nu table sau sah.

| Arthur a răspuns:

@kally... ai dreptate, dar eu i-am raspuns lui pentru ca e barbat. S-a demonstrat stiintific ca spre deosebire de femei dupa sex barbatul simte nevoia unui somn revigorant.

| AvalohAlyn a răspuns:

Incearca cu ceai de tei, te linisteste si te ajuta la somn sau daca nu incearca cu ceaiul Somn Linistit, e pentru calitatea somnului, un somn linistit si insomnie.

| andreea7520 a răspuns:

Renunta la ciocolata si suc coca`cola (adica nu mai bea si nu mai manca cu 2 ore inainte sa te culci) happy

| kally a răspuns:

Si eu am patit chestia asta...si nu iti trece cu sexlaughing
incerca sa eviti energizantele, sa nu consumi prea multe dulciuri pentru ca iti dau energie, fa un sport, miscare, ceva ca sa te simti si un pic obosit.Cand te culci sa-ti aerisesti camera, e mai placuta asa si somnul e mult mai bun.Si incerca sa te culci la ore regulate...nu sa-ti pierzi vremea pe net pana la nu stiu ce ora si apoi sa compensezi cu somul pana la 12 a doua zitongue...si daca nici astea nu merg, consulta un doctor, poate ca ai o probleme medicala si iti va scrie un tratament ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu ramai treaz in dimineata aceea cand te ia somnu si la fel toata ziua... mai spre seara te asigur ca vei fii rupt de somn si asa schimbi noaptea cu ziua again!
cel putin asa fac eu de2-3 ori pa saptamana cand stau pana dimineata pe afara sau nettongue
Incearca sa vezi ca sigur v-a merge... SUCCES!