| deeup a întrebat:

Sall cine imi poate da niste idei despre ce sa fac compuneri adica nu stiu despre viata soare etc...nu stiu imi trebuie pentru ca scriu la revista scolii si imi trebu niste compuneri mersi mult

Răspuns Câştigător
| ionut_4494 a răspuns:

Viata are miliarde de ani in spate si tot pe-atatia inainte! Merge la pas cu timpul,flecarind de una-alta! Soarele e vechi si el! Lumineaza,incalzeste,intretine viata! Uneori e vesel si jucaus, alteori se acopera cu o perdea groasa de nori, semn ca e obosit ori n-are chef de vorba!

1 răspuns:
| lovegirl15 a răspuns:

Buna! Pai poti scrie despre ce orice iti trece in cap.Lasa-ti imaginatia sa zboare.Asterne cateva ideii pe hartie,orice,si dezvolta-le apoi.
Dar sa-ti dau totusi cateva ideii:
-scrie despre viata unor liceeni,care au probleme cu profesorii,care intemeiaza o trupa si devin cunoscuti,care gasesc in toaleta scolii o broasca ce era de fapt directorul scolii,transformat asa de o vrajitoare etc.
-mai poti scrie o compunere in care sa fii tu protagonista. poti sa spui ca te uitai la desene, la hannah montana de ex, si vezi km de odata iese din televizor o mana ce te trage inauntru.descoperi ca te afli alaturi de personajele acestui desen, spune ca intamplari petreci alaturi de ele etc.
Astea sunt putinele ideii care imi trec acum prin minte.Si nici nu prea am timpul pentru a contiuna sa scriu la acest mesaj.
Succes, si sper ca n-am venit prea tarziu cu ideiile.