| Trandafirii a întrebat:

am o mica problema
prietena mea de afara vrea sa vina la mine sa ne jucam in casa (de obicei ne jucam afara) si mama spune ca nu(bland) dar eu vreau (avem amandoua 10 ani si suntem fete ) si daca nu o chem nu se mai joaca cu mine .....intrebarea este : cum sa o conving pe mama sa vina la noi! Fundaa!

3 răspunsuri:
| Biiskrem a răspuns:

Poate compania prietenei tale nu e destul de potrivită. Mama ta vede niște defecte la ea pe care tu nu le poți vedea. În cazul ăsta, nu ai cum s-o convingi.
Mai e o variantă: mama ta vrea să se relaxeze, nu să stea după musafiri. Nu ai cum s-o convingi, e mai bine așa happy
Ai grijă cu prietena ta, e răutăcioasă. Faptul că nu o chemi la tine acasă nu e un motiv pentru a nu se mai juca cu tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Zeloni a răspuns:

Nu prietena ta face regulile in casa ta.Ar trebui sa ii explici ca nu poti trece peste cuvantul mamei tale. Daca ea nu intelege inseamna ca iti este prietena numai pentru ce ai tu in casa, gen anumite jucarii etc etc. Daca era prietena buna nu tinea cont de locul in care va jucati.