| gabrielbarsch a întrebat:

am o problema aseara m-am culcat cam pe la 10 si am avut un cosmar ingrozitor se facea ca eu eram intr-o biserica si acolo am vazut niste mirese batute in cuie eu vroiam sa fug pe usa dar era incuiata si m-am speriat atat de tare acum mi-e frica sa dorm noaptea puteti sa ma ajutati sa nu mai visez utat?

Răspuns Câştigător
| PinkTerror a răspuns:

Gab... pana si Freud zicea ca uneori un vis e doar un vis.
Dar daca vrei sa treci peste asta gandeste-te ca este visul tau. nu ti se poate intampla nimic acolo. Tu deti controlul. Iar treaba cu miresele batute in cuie poate tine si de o frustrare a ta, gen te pregatesti sa faci acest pas si nu te simti pregatit/a sau te preseaza lumea sa faci asta si vezi acest lucru ca pe o inlantuire, o privare a libertatii tale.
In ceea ce preveste visatul frumos... Think happy thoughts si traieste viata asa cum ai vrea sa fie si visele tale.

Have fun,
PT

4 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Un vis despre TRIBULATIE? :-s
Biserica lui Hristos si necazul cel mare.
Asa pare si asa cred ca este.
Uite-te bine la semnele care le-ai dat.

| PinkTerror a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Esti cam dus/a cu capul. asa-i?

| PinkTerror a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Gab... pana si Freud zicea ca uneori un vis e doar un vis.
Dar daca vrei sa treci peste asta gandeste-te ca este visul tau. nu ti se poate intampla nimic acolo. Tu deti controlul. Iar treaba cu miresele batute in cuie poate tine si de o frustrare a ta, gen te pregatesti sa faci acest pas si nu te simti pregatit/a sau te preseaza lumea sa faci asta si vezi acest lucru ca pe o inlantuire, o privare a libertatii tale.
In ceea ce preveste visatul frumos... Think happy thoughts si traieste viata asa cum ai vrea sa fie si visele tale.

Have fun,
PT

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Visele astea nu inseamna mare lucru Poate ca ti-ai pus intrebari legate de,, sfarsit,,. Inainte de culcare bea un ceai, sau un pahar de lapte caldut si citeste cateva pagini relaxante.Indreapta-ti atentia catre ceva frumos, vizualizeaza mental imagini placute dintr-o carte sau dintr-un film.

| VladGH a răspuns:

Nu te mai agita atit, iti dau un sfat daca vrei sa visezi frumos si sa dormi linistita, cind te pui in pat sa dormi te gindesti la lucruri frumoase cum ar fi ce vrei sa realizezi in viitor si iti inchipui ca deja ai realizat sau la succesele pe care le-ai avut si multe altele ceva de la care sa prinzi placere. Dar visurile urite nici nu le lua in seama ca daca te gindesti mult la ele nu vei mai dormi niciodata happy