| anonim_4396 a întrebat:

Sallut TPU! Eu ma ofer mereu voluntara sa ies la tabla la fizica. Colegi varului meu mi-au spus ca profesoara ma lauda uneori la ei in clasa. Azi am dat lucrare si mi s-a facut frica ca daca nu stiu si m-am speriat si nu am facut bine si cred ca nu o sa iau o nota prea buna. Ce pot sa fac pe viitor sa fiu mai calma?

Răspuns Câştigător
| CeZaR_2777 a răspuns:

Intotdeauna,nu doar la invatat, trebuie sa ai incredere in tine.
Probabil tu te-ai panicat pentru ca nu ai invatat indeajuns sau nu erai sigura la ceva nume la fizica.
Sau ar mai fi o solutie. Poate nu ma crezi dar e ceva spiritual.Cand un coleg de-al varului tau a auzit asta probabil i-a parut rau.Si este invidios pe tine.Sunt oameni care au o energie negativa(in cazul asta colegul varului tau) si sunt altii care au "inger slab"(in cazul asta tu), oameni de care se leaga multe chestii, spre ex esti deochiattongue.
Ar trebuie sa fii mai increzatoare in tine.Atata tot
Sper ca nu crezi ca ceea ce ti-am spus este exagerat si sper ca ti-am fost de folos :*

1 răspuns:
| Bogdybgd a răspuns:

In principiu' se bazeaza pe,invatare, trebuie sa stii ca ceea ce faci faci bine, sa fi sigura pe tine.