| skyrim2 a întrebat:

Salut, am ajuns la concluzia că nu mă cunosc nici eu, am stări de bine după care îmi dispar toate și vad numai aiurea orice lucru in jurul meu, zic mereu că mă schimb de mâine dar niciodată nu reușesc, fac totul ca la carte după care iară devin fără viață, renunț să mănânc, sa mă hidratez, sa mă spăl, sa mă bucur când stările sunt proaste, când îmi revin totul fac normal, mi am dorit multe lucruri care acum nu. Mă mai mulțumesc, nu mai vad frumos nimic, nu știu ce înseamnă să te mai bucuri sau sa simți că trăiești de parcă o versiune de a mea mă ține la pământ și spune stai acolo, dar efectiv nu pot sa scap oricât ați zice, am incercat, mi se taie cheful de viață brusc și apar iar stările, ce naiba se petrece cu mine că am obosit? Ultima experiență ( o despărțire de fosta logodnica, pierdut bani multi la cazinouri și îngropat în datorii) astea va pot spune motivele, orice sfat, orice cuvânt și chiar orice experiență poate mă pot ajuta, vârsta 25, Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Sistemulxxl a răspuns:

Nu as vrea sa fiu in pielea ta. Eu la 18 ani eram scafandru militar, la 20 de ani castigam o groaza de bani iar femeile roiau in jurul meu. La 25 lucram la Politie si eram ffff responsabil avand inclusdiv drept de port arma si desigur, umblam inarmat.
La 30 de ani calatoream si am facut inclusiv inconjorul lumii.
Tu la 25 de ani esti parasit logodnica si ingropat in datorii.
Unde sa fie greseala? Nu cumva vizitele la cazinouri (spelunci infecte) te-au adus aici?
Esti in depresie, parerea mea. Nu merge la medic ca ai sa iei medicamente toata viata. Tine-te ocupat, fa-ti program si iesi incet, incet.
Succes.

| skyrim2 explică (pentru Sistemulxxl):

Toată stima și respectul pentru drumul parcurs, nu intram deloc în cazinouri până să mă despart, adică să nu vă gândiți că din cauza la cazinouri relația s-a distrus, până în punctul ăla eram un om normal, apoi am început să îmi văd toate defectele, nu mă deranja când eram cu respectiva da va dau exemplu puteam sa fiu și gunoier, mă simțeam bine in pielea mea, după ce se a terminat am inceput sa nu îmi mai placa ce fac, sa mă văd mai jos că toți si fara nici un sens în viața, când am vrut sa zic că fac ceva am prins patima cazinourilor și m-am îngropat în datorii și prea înfundat sa pot sa mai ridic puțin nivelul

| Sistemulxxl a răspuns (pentru skyrim2):

Ai sa iesi si din asta.
Nu spun ca va fi usor. Numai sa nu te lasi. Ptr inceput tine-te ocupat. Drumul e lung. Poate dura intre 6 luni si doi ani.
Munceste, fa ceva care sa te tina ocupat.