| CorleoneGyovanny a întrebat:

Salut.
Am auzit cântând o cucuvea ziua.
Ce înseamnă asta?

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vocea României

suntserios
| suntserios a răspuns:

Înseamnă că o cucuvea canta

| dullcat a răspuns:

Buna.Nimic.Nu mai da crezare tuturor superstitiilor stupide.

| johnnny123 a răspuns:

Înseamnă că sunetele produse de o cucuvea au ajuns până la timpanul tău.

| gabicoo a răspuns:

Înseamnă că rămânem fără tine pe TPU! Când ai să ajungi la poarta raiului Sf. Petru îți va zice: Numai tu lipseai! Și te va trimite în iad!
Ca să nu se întâmple toate astea postează cât mai rar pe TPU sau chiar de loc!

| Davyd2001 a răspuns (pentru gabicoo):

Cat de frustrat poți sa fi bai baiatule...

| Hyperion7 a răspuns:

Din folclor se spune că aduce vesti legate de boala sau moarte.De aceea, pentru liniștea ta interioara, arunca cu pietre în cucuvele laughing
Serios acum

| blackann a răspuns:

Semnifica moartea cica

| ShaOfHatred a răspuns:

Că încă nu ți s-a deteriorat auzul încă. Și că ai cucuvele prin zonă.

Răspuns utilizator avertizat
| 1234568807 a răspuns:

Nimic

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Canta frumos?

| Michele7 a răspuns:

De obicei se spune că aduc vești rele, însă nu trebuie să te gândești la superstiția asta.