| SpikLo a întrebat:

Salut..am nevoie la biologie de un videoclip despre ecosistem big grin (biotop + biocenoza).Mai exact un videoclip in natura ....si trebuie sa fie o parte vie si o parte nevie ex: parte vie-pisici/caini/flori
parte nevie: ceva care nu misca. pietre ruine laughing)
Are sa imi dea si mie cineva un videoclip?
Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Bine, poti lua un filmulet din acesta ca model, sau poti cauta si pe wikipedia un subiect de genul acesta - o zona geografica, vezi ce zice de zona, geologia, hidrologia, vegetatia si fauna ei si te inspiri din asta. Apoi mergi undeva intr-o padurice aproape de orasul in care stai si le dezbati pe rand, formele de relief, subsolul, solul, apele curgatoare si statatoare din zona, tipul de vegetatie si animalele.

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ecosistemul Delta Dunarii, este o idee buna? Nu o sa-ti caut eu un filmulet, iti las tie onoarea. Eu raman cu satisfactia ca ti-am dat o idee (buna).

| SpikLo explică (pentru Zenithf):

Cred ca nu m-am facut inteles big grin
Trebuie un videoclip filmat de mine sau un prieten sau un parinte ca asa puteam si eu lua unul de pe net big grin Dar mersi ca totusi ti-ai facut putin timp sa imi raspunzi si mie happy

| SpikLo explică (pentru Zenithf):

Mersi ca mi-ai raspuns si mersi pentru idee nu mai am nevoie de acest filmulet deoarece am facut unul si a fost ok si am primit 10^^ oricum primesti funda big grin

| Zenithf a răspuns (pentru SpikLo):

Bine, poti lua un filmulet din acesta ca model, sau poti cauta si pe wikipedia un subiect de genul acesta - o zona geografica, vezi ce zice de zona, geologia, hidrologia, vegetatia si fauna ei si te inspiri din asta. Apoi mergi undeva intr-o padurice aproape de orasul in care stai si le dezbati pe rand, formele de relief, subsolul, solul, apele curgatoare si statatoare din zona, tipul de vegetatie si animalele.

| victorandrei a răspuns:

Cam mult pretentiihee hee sincer

| SpikLo explică (pentru victorandrei):

Ce preteni? Am spus ca vreau un filmulet cu ecosistem si eu am spus ce inseamna ecosistemul pentru nestiutori happy. Nu am spus ce vreau si ce nu vreau citeste cu mai multa atentiewinking