| MisterKat a întrebat:

Am o intrebare. Saptamana aceasta au venit la noi la scoala niste clowni si ne-au spus ca au locuri de munca pentru elevi pe perioada verii la mare. Oferta suna cam asa: 6 ore/zi (de luni - duminica, timp de 3 luni) de la ora 18 la 24. Se ofera cazare la hotel si un salariu intre 1200-1800 lei/luna (1200 lei salariu fix + comision). Nu necesita experienta.
Job-urile sunt: Animatori-Clowni si Face-Painteri.
Voi ce parere aveti? Ar merita sa incerc? Nu e prea obositor?

Astept raspunsurile voastre!

Va multumesc! happy

14 răspunsuri:
ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Daca ai aptitudini artistice, merita sa incerci. Dincolo de castiguri, care nu sunt foarte mari, ar putea constitui o experienta interesanta. Am vazut astfel de animatori in Bulgaria. E OK. Bafta!

| MisterKat explică:

Multumesc mult pentru raspuns, ValiMocanu!happy

| MisterKat explică:

La aia ma gandeam si euhee hee oare ce clowni o sa fiu laughing Am 18 ani, asta e chestia. ca astia au venit la clasele de a 11-a doar... e totusi ceva suspect. Si ar trebui macar sa acorde 1 zi libera pe saptamana. oricum e destul de obositor. Chiar daca e amuzant. gandindu-ma ca in Mamaia vin tot felul de oameni (cu bani de obicei, pentru ca Mamaia e mai scumpa ca Grecia), au si anumite pretentii, la fel si brotanii lor...
PS. pinky cred ca te poti angaja daca ai peste 15-16 anihappy uite aici telefonul daca vrei: 0745.337.210 (numarul asta cred ca e al sefului clownilorhee hee laughing )

| MisterKat explică:

Multam pentru propunere, dulce happy si eu as vrea sa mai cunosc pe cineva. ca oricum colegii mei din liceu nu vor.
Oare ma vor acepta ca si clown? sunt destul de mare. am peste 1.85 m. oare nu se sperie copii de un clown asa de mare?
Ah. si in meseria asta trebuie sa facem baloane si sa le vindem. simplu as putea spune, dar eu nu stiu sa fac baloane sub forma de catel, inima etc. E greu?

| dulshe a răspuns:

Mi se pare f super, in locul tau as vorbii cu prietenii sa mearca si cineva cu tine, si sa munciti aman2, iar dupa 6 ore, puteti sa faceti plaja, etc. Eu zic ca salariul e foarte bun. In locul tau nici macar nu mas mai gandi!

| giovana a răspuns:

Eu cred ca poti sa incerci, dar cu un contract ferm in care sa fie trecute toate conditiile lor, ce ofera, precum si obligatiile tale. In cazul in care nu le respecta sau ti se pare ca nu este ceea ce au promis, sa te poti retrage.Si neaparat sa mergi cu unul din parinti macar cand semnati contractul. Gandeste-te ca vei sta intre oameni de tot soiul si intre animale...sa nu te trezesti ca trebuie sa cureti si custile sau alte alea! Altfel....succes!

| giovana a răspuns:

Nu cred ca este obositor. Ai in fiecare seara spectacol dar a doua zii esti liber sa dormi!

| dreamerlainen a răspuns:

6 ore nu e foarte mult, iar salariul e OK. Insa e plictisitor sa faci 3 luni acelasi lucru, 7 zile din 7. In locul tau as merge doar o luna si jumatate sau doua.

| GreenSky a răspuns:

Am un prieten care s-a dus la constanta timp de 3 luni tot pentru ceva de genul asta...nu stiu exact...
dar totusi clownii lucreaza asa tarziu in noapte? mi se pare putin suspect... ce sa zic? incearca...

| GreenSky a răspuns:

Si apropo daniel...cam cati ani trebuie sa ai ca sa te angajeze? am cativa prieteni dornici de un job in vacanta asta...

| GreenSky a răspuns:

Merci daniel! nu prea cred ca o sa incerc eu asa ceva... daca aveai totusi si o zi libera pe saptamana.cum spunea si dreamer e plictisitor sa faci 3 luni acelasi lucru.chiar daca timp de relaxare ai in fiecare zi pana la 18...
nu stiu ce sa mai cred.

| Moneyandfame a răspuns:

Clovni....hahahhahahah.Mai bine tine-te de scoala daca nu vrei sa ajungi si tu in locul lor sa faci turul scolilor in speranta ca gasesti noi trepadusi.

| turist a răspuns:

M-am intalnit anul trecut cu asemenea clovni la mare...au fost foarte simpatici! Trebuie sa-ti placa mult copii, sa-i poti atrage...
ca face-panter cred, ca trebuie sa ai imaginatie, indemanare si rabdare, doar tot cu copii vei lucra...
Bafta si vacanta placuta!
ps- eu pentru bani mai putini merg zilnic la serviciu (8ore/zi) si nu mi se ofera cazare...

| adelutzza a răspuns:

Daca iti place, de ce sa nu incerci?
Si daca vezi ca nu prea iti place sau nu te obisnuiesti cu lucrul asta renunta.eu cred ca merita sa incerci