| mamiloca a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare.
De cate ori e recomandat sa bei (Coca-Cola) in caz ca ti-e pofta? Eu de obicei beau odata pe saptamana, in rare cazuri maxim 2, pofta imi vine, dar nu beau eu, nu vreau sa ma las pacalit. Inainte, beam cate 2 Sticle d-alea mari pe zi, si din cauza asta am avut probleme cu "ficatul" cred, aveam stari de voma, aproape la orice ce mancam, acum 1-2 ani s-a intamplat asta, si consumam si fast-food ca disperatul. Acum sunt altfel, dar totusi, are ceva daca beau cum am mentionat mai sus? Inainte mi-am facut si analize, nu aveam nimic, dar am facut perfuzii.

5 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Pai nu prea e recomandat sa bei. Din cand in cand poti sa bei un pahar dar nu mai mult ca sigur nu ti face bine la ficat. Eu nu consum Coca-Cola deoarece sunt constiienta de efectele nocive pe care le are asupra organismului.

| FaraNumePls a răspuns:

Bei o sticlă din aceea mica ori doza când îți e poftă de mori. Și să sperăm că nu mori in fiecare ora laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne fereste...cum sa bei doua sticle de 2L pe zi? Nici apa chioara nu as bea atat. Dar otrava carbogazoasa!?

Mai mult de o doza de 0.33L si doar la o masa mai grea in calorii nu ai ce cauta sa bei asa ceva in rest. Iar asta maxim o data pe săptămână.

| Vanishgold a răspuns:

Cantitatea conteaza mai mult. Poti sa bei cate o gura in fiecare zi ca nu ai nimic.

| Anonim820 a răspuns:

Minim trei litri pe zi