| XxT3rIbL3xX a întrebat:

Salut, am si eu o nelămurire.
Daca azi m-au oprit cei de la poliția locală sa ma întrebe numele/anul nașterii si unde stau, la ce Nr.
Eu venisem de la practica in oras era cam 9:30.
Probabil credeau ca chiulesc de la scoala sau ceva gen (Stateam liniștit în parc pe o banca).
Ma tot intreb, la amenda nu am de ce sa ma astept, presupun ca o instiintare la părinți, nu?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu au cum să îți dea amendă, căci nu ai făcut nimic rău, nici grav. Până seara ei au zeci de situații mai grave și mai complexe de rezolvat și în final nu se vor mai ocupa de cazul tău.

| Celcestietot a răspuns:

Păi s-au legitimat?

| XxT3rIbL3xX explică (pentru Celcestietot):

Nop, Stateam liniștit si vine ei acolo frumos da jos geamil si face "neata" zi si mie un nume, numele tau, data nașterii si locul?" dupa ce le zic fac ei "bine poti pleca"

| Celcestietot a răspuns (pentru XxT3rIbL3xX):

Nu erai obligat să le dai datele tale dacă nu se legitimau (nu doar cu gura), eu așa știu.