| anonim_4396 a întrebat:

O data eram cu niste fete in parc care se piscau si tipau si eu vorbeam cu ele...Peste cateva minute vine politia si ne spune sa vorbim mai >>incetnu intelege-am abia venisem in parc de 15 minute si cica sa plans cineva.Am avut noroc ca era un politist de treaba si ne-a spus frumos sa tacem! Mi-a scris numele intr-un carnetel si l-am intrebat daca primesc >>amendaa spus sa stau linistit ca nu primesc amenda si ca asa e procedura ca trebuia sa-mi scrie numele. Apoi i-am spus ca noi abia >>venisema spus ca nu conteaza oricum nu patim nimic! Oare chiar nu patesc nimic, sau a zis asa ca sa nu ma sperie? P. S. am 12 ani dau funda la cel mai folositor raspuns

Răspuns Câştigător
| VadTot a răspuns:

Scuza ma ca ti spun dar intrebarea ta parca seamna cu un banc un banc cu politisti prosti in fine majoritatea sunt cam batuti in cap.Probabil ti a scris numele in carnetel sa nu ti uite numele si data viitoare daca mai da peste tine si te vede scris acolo cu siguranta ceva vei patii amenda nu dar cine stie te poti astepta la orice de la ei.iar colac peste pupaza nu inteleg de ce le ai spus cum te cheama? Ei s au prezentat? hai sa ti d au un sfat data viitoare cind se va mai intimpla asa ceva nu raspunzi la nici o intrebare si sa nu le spui nimic pina nu se prezinta cum se numesc si ce grad au ok? deci stai linistit ca nu vei pati nimic si cum sa ti de a amenda daca nu ti au luat si datele unde locuiesti si fiind minor nu ti pot da amenda de nici un fel asa ca poti face orice ca nu patesti nimic cam asa sunt legile la noilaughing

2 răspunsuri:
| niku93 a răspuns:

Nu primesti nicio amenda.

| loveandkiss a răspuns:

Nu primesti absoulut nicio amenda. Stai linistit(ai doar 12 ani)... logic
ca nu primesti amenda. happy