| cata_5027 a întrebat:

Am si eu o problema. Am windows 7, de cateva luni mi-a expirat licenta si tot de atunci a inceput sa isi dea restart singur... la 2 ore.De curand mi-am luat de pe net windows activator, mi l-am activat dar de fiecare data cand deschid ceva imi apare o chestie cu Genuine. Vreau sa rezolv problema cu restartul dar si cea cu Genuine.ma poate ajuta cineva?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asta dar am schimbat win.

| cata_5027 explică:

Si fara sa schimb windowsul... nu se poate?

| ali_4445 a răspuns:

Sa resetezi calculatorul cred eu nu am patit deci nu stiu sigurthinking

| ticbest97 a răspuns:

Cu licenta sunt vreo 6 pasi:
1 Dati click pe "Start" (orb buton)
2 In bara de cautare "Search" scriem: cmd
3 Ne va afisa rezultatul cautarii, dam click dreapta pe "cmd" si alegem din meniul contextual "Run as administrator"
4 In fereastra "CMD" scriem comanda: slmgr -rearm
5 Dam Enter, ne va aparea o fereastra in care ni se spune ca operatiunea sa efectuat cu succes si dam "OK"
6 Dam Restart la pc si voila, avem inca 30 de zile in care putem sa ne bucuram de Windows!

Putem da aceasta comanda de 3 ori, si procedand astfel totalizam 120 de zile in care putem folosi Windows 7 sau Vista complet legal. Sfatul meu este sa dati aceasta comanda in ultima zi in care expira windowsul pentru a nu "epuiza" inutil aceasta functie numita REARM.
Eu desi am dat aceasta comanda a 2 zi dupa ziua expirarii Windowsul sa REARM-at cu succes!
iar cu genuine se poate sterge cu remotewat
bafta