| AlexDorinel a întrebat:

Salut, am un colet la urgent cargus comandat ieri de pe un site si mi-au dat mesaj ca vine azi si asta m-a lasat un pic in dubii.
Adica cum un colet de 80 de lei vine intr-o zi si un colet de 1600 lei vine in 3-4 zile?
Astea de la urgent cargus cred ca sunt buni din 2 in 2, trebuie sa ai mare noroc cu ei sa iti vina repede.

Vine azi coletul sau nu?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Conteaza cine il pune si cand, de unde si ce contracte are cu curierul.
e absolut irelevanta valoarea lui

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dă cu banul.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu conteaza suma, pur si simplu el poata sa vina oricand, in functie de disponibilitatea acestuia, unde se gaseste si prin ce este transportat. Daca un frigider de peste 1000RON se gaseste deja in showroomul asociat magazinului de unde ai comandat, din orasul tau... este deja acolo, ei nu fac decat sa il ia cu masina si sa ti-l aduca acasa. La altele poate este nevoie sa le ia de la firma care da acest produs, ajunge la distribuitor, alte procese, apoi pana vine din orasul respectiv pana la tine... o sa dureze. De asta difera.

Deci da, daca ei au zis ca o sa vina azi, azi ar trebui sa vina. Si aici ne referim la acel sms pe telefon in care zice un interval orar.

Numai bine si o zi frumoasa in continuare! ^_^