| matza777 a întrebat:

Am un examen foarte important la scoala de arte : Tudor Jarda. Trebuie sa fac un tablou pentru lucrarea de final de an si nu am nici o idee. Imi spuneti voi cateva? :*

Răspuns Câştigător
| BlackOpal a răspuns:

Fa un cer mare, cat toata foaia, iar in colt un copacel mic, abia schitat. Metafora ar fi: in lumea aceasta mare, noi suntem atat de mici... Eventual poti sa faci pe cer un curcubeu, nori de ploaie, amorasi, ceva care sa reprezinte suisurile/coborasurile sau etapele vietii.

| matza777 explică (pentru BlackOpal):

Mersi mult. E o idee minunata :*

2 răspunsuri:
| happy31animation a răspuns:

Despre natura.