| MyloveisJamaica a întrebat:

am un Nokia lumia 520 si mi-am actualizat softul la gdr3 cu review for developers. intrebarea mea este: bateria telefonului o sa se descarce mai rapid sau tot asa o sa se descarce cum l-am luat de nou nout. dau fundaaaaa big grin P.S va rog mult sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| Musat_Sergiu_1994 a răspuns:

Bateria nu va fi mult mai afectata asta depinde...Un exemplu pe primul soft nu aveai animatii si pe al 2-lea ai...este normal sa iti consume mai mult bateria dar nu foarte multhappy va fi aproape normal asta depinde ce animatii are softu si aplicatiihappy dar bateria nu ti se va descarca putin mai rapid funda?

| MyloveisJamaica explică (pentru Musat_Sergiu_1994):

Softul cel nou nu are animatii. Doar ca s-au adaugat vreo 2-3 optiuni noi la setari si poti inchide aplicatiile deschise in fundal apasand pe un X dintr-un cerculet. Nu mai apesi pe tasta din apoi pentru a le inchide happy

| Musat_Sergiu_1994 a răspuns (pentru MyloveisJamaica):

Pai atunci nu are nimc...deci daca nu lasi aplicatiile sa iti mearga in fundal atunci nu are nimic nu ti se descarca mai repede dar daca le lasi sa mearga in fundal iti manca putin mai mult din baterie pentru ca proceseaza pentru acele aplicatii

3 răspunsuri:
| Mari_Tudor_1977 a răspuns:

Pai la mine se descarca mai repede a pentru ca stau prea mult pe el dar tu daca nu stai prea mult poate nu o sa ti se descarce