| anonim_4396 a întrebat:

Ieri mi-am luat un Nokia Asha 210 si l-am pus la formatat, desi mai avea 2 liniute, iar cineva mi-a zis ca trebuia sa-l las sa se descarce, si ca o sa am probleme cu bateria. Acum o sa-l las sa se descarce de tot si il pun la incarcat 24 de ore. Intrebarea e cu ce ma afecteaza daca nu l-as pus cand s-a descarcat.

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Daca formatarea nu e corecta(3-4 incarcari/descarcari COMPLETE) poate duce la o deteriorare mai rapida sau o viata mai scurta a acumulatorului/bateriei.Plus o descarcare (timp stand by/convorbire)mai recenta decat in specificatii.

Stand-by Up to 1104 h
Talk time Up to 12 h
Music play Up to 40 h
Dar:

Bateria acestui telefon nu necesita formatare! big grin thumbs up

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

P.S.: Decat daca ai inlocuit bateria cu una noua ceea ce nu cred ca e cazul big grin

| anonim_4396 explică (pentru stlucian):

Si unde ai gasit informatia asta?