| qieiqpalz a întrebat:

Salut ăm. Vreau si eu o parere va rog eu, nu m-am vazut cu tata de vreo 2 ani gen nu am mai stat cu el de vb fata in fata, doar pe mesenger pentru ca ai mei sunt despartiti si tata s-a mutat departe de mine. El ma tot cheama acolo si zice ca pot sa merg cand vreau dar cand am vb cu el la tel face ca nu are bani sa mearga cu masina la o ruda si sa vin eu acolo sa ne fie mai usor la ambii pentru ca cu trenul eu pana acolo fac 12h si sincer ceva ma tine intr-un fel. Nu as vrea sa merg la el dar intr-un fel as vrea, eu m-am obisnuit fara el ..mda niste pareri va rog!?

3 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Scrie pe o hârtie motivele pentru care vrei să mergi iar pe alta motivele pentru care simți o reținere. Vezi cât e pro și cât e contra și analizează exact motivele pentru care n-ai vrea să mergi și cât de importante sunt pentru tine, depășesc ori nu dorul de tatăl tău? Îți dai seama că nu putem să-ți spunem noi ce să faci, la fel de bine ai putea să dai cu banul.

| Andreeush a răspuns:

De ce nu mergi la el când ești în vacanță?

| aXy99 a răspuns:

Eu zic sa te duci macar odata la el sa il vezi.