| BB8 a întrebat:

Ar putea sa imi spuna cineva care a calatorit minor fiind in strainatate,neinsotit de parinti sau alti apropiati, cum s-a inteles /cat a platit insotitoarei de bord sau soferului autocarului?
Multumesc

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poti iesi din tara, ca minor, neainsotit de o persoana adulta, fara procura facuta la notar si cu acceptul ambilor parinti.Sau a unui parinte. Dupa caz.

| Lexy ♥ a răspuns:

Nu cred ca poti iesi fara parinti, si oricum este destul de riscant sa pleci singur in ziua de zi cand se intampla atatea nenorociri.

| BB8 explică:

Sunt deja in afara tarii.

| BB8 explică:

Deci,nimeni n-a mai fost in situatia asta?