| alex495 a întrebat:

As vrea sa ma combin cu o fata. Avem amandoi 16 ani si suntem din aceeasi scoala.Stie cum arat insa nu prea vorbim. M-am gandit ca facebook ar fi o solutie, dar nu stiu ce sa ii zic. Mi a ti putea da cateva idei de conversatie?

4 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Bănuiesc că dacă reușești s-o faci să iasă cu tine (deși slabe șanse), o să-i întrebi pe alți ice-ai putea conversa cu ea și o să-ți notezi toate ideile altora pe o hârtiuță la care să te uiți pe șestache când ea nu te vede, ca să știi ce să-i mai spui. Pentru că tu, ești prea incapabil să te gândești și singur cu mințișoara ta la ce ai putea vorbi cu o fată.

| Dariusuu a răspuns:

Surprinde-o în mod plăcut, invit-o la un suc şi încearcă să fii cât mai plăcut.

Lasă facebook-ul deoparte pentru că sunt fete care chiar nu au încredere în tipi care le abordează pe facebook.

Să fii deştept.

| pTheodora a răspuns:

Nu! Pur si simplu, intr-o zi cand o vezi pe strada sau in timpul ei liber, salut-o si incepe o conversatie. Crede-ma, daca esti cat mai onest si sincer cu ea ii vei spori increderea.

| anyka721 a răspuns:

Deci, eu sunt fata, si mie una nu ma intereseaza baietii care,, face to face,, nu zic nimic, iar pe facebook sau pe mess sau pe alte site-uri de socializare vorbesc insistent! Iar pentru ca tu esti baiatul, ar trebui sa iesiti undeva sau sa vorbiti despre ea mai mult si despre anumite lucruri pe care le aveti in comun! Succeslaughing