| Catalin_Cata_1994_fvsv a întrebat:

As vrea sa stiu la ce riscuri ma expun in momentul in care cumpar o masina sh fara a avea taxa platita si o las pe numele proprietarului...mentionez ca mi se dau toate actele masinii si fiscalul...( ma pot trezi cu masina radiata?)

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Masina nu se radiaza daca nu o inscrii tu pe numele tau. Insa daca vanzatorul a scris pe certificat ca e instrainata catre tine atunci esti obligat in 30 zile sa o inscrii. In rest tu nu esti expus la riscuri, ci vanzatorul, el primeste amenzi