| celmareinvata a întrebat:

As vrea si eu sa stiu de ce la majoritatea lumii le place mai mult lb.romana decat matematica.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Matematica este o știință fixă, literatura nu!
Cât privește limba, fiecare cum poate!
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Pare mai usoara.Desi nu e.

| analia0103 a răspuns:

Pentru ca matemetica este mai graea! de asta unora nu le place

fundita?love struck

| NicoleTheEnd a răspuns:

Buna! Cred ca de aia pentru ca lb.romana e mai simpla, o poti intelege, percepe mult mai usor. Matematica e o stiinta fixa. Este mai greu de inteles, trebuie sa faci multe exercitii, ca sa mearga si ca sa nu o uiti. ( cand faci exercitii la mate ai nevoie de mai mult timp decat la romana => de aia elevii nu stiu matematica, si nici nu vor s-o practice)winking
Sper ca te-am ajutat!
Pa, pa!

| evafanaruto a răspuns:

Pentru ca lb romana e mai simpla

| UnusualV a răspuns:

Matematica presupune logica; Lumea nu gandeste logic laughing