| Puma123 a întrebat:

Ce profil pot lua la liceu daca imi place foarte mult Lb. Engleza? Parca era Filologie dar nu sunt sigur. (Ma inteleg ok si cu Lb.Romana dar Matematica ma cam "Chinuie").

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Filologie clar.

| neutrino a răspuns:

Evita realul, deci mergi la uman.

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Eu sunt la filologie se intra usor. Pai da la intensiv engleza daca vrei. Dintr-a 11-a nu mai faxi mate si fizica deloc.

| Mykymu a răspuns:

Filologie. Se intra destul de usor acolo, nu se pune baza pe matematica si din cate stiu, nici bac nu se da la matematica.

| Stoian08425 a răspuns:

Poti intra la profil uman, pe parte de filologie cu bilingv engleza ( 3-4 ore engleza+ 1-2 de franceza)

| BebitaTa a răspuns:

Filologie happy Nu prea se pune accent pe matematica si nu dai nici bacul deci e numai bine. laughing