| anonim_4396 a întrebat:

Salut, azi am înțeles că sunt dependent de păcănele/cazino și nu pot sa mă las oricât zic că gata, nu am idee cum am ajuns in etapa asta, am trecut prin despărțiri, probleme și cred că a fost mult până am intrat o dată și am jucat, nu credeam în dependenta asta la fel că voi toți dar când am ajuns sa amanetez tot, sa fac datorii de zeci de mii de euro, sa pierd tot și să fiu executat silit nu știu ce anume sa fac, am noroc cu tatăl că plătește cheltuileli casei, îmi e jena de chestia asta, și eu mi as da afara singur dar când eram bine am ridicat și eu o casa am urcat puțin, dar văd că mă duc rău la vale din cauza nenorocirilor astea de aparate, cum fac sa mă las că niciodată nu o sa meargă chestia cu gata de mâine stop, pentru că nici o dependenta nu se rezolva așa.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Trebuie sa intelegi omule ca iti sapi singur groapa, pana nu intelegi degeaba scrii aici, sinuciderea urmeaza

| VoidEternal a răspuns:

Mergi la psiholog.

| skyrim2 a răspuns (pentru VoidEternal):

Nu am bani de el, am datorie 17 mii de euro și executări, nu mai am macar 1 leu de o pâine

| ShaOfHatred a răspuns:

"Mi-a plăcut să joc barbut, am pierdut tot ce-am avut"
Păcănelele sunt boală grea. Trebuie să mergi la un psiholog. E singurul care te poate ajuta cel mai bine.

| sammie a răspuns:

Doar psihologul te poate ajuta, și îți poate explica cum să scapi de dependența asta.

| literallythesamebruh a răspuns:

Salut! Caută un refugiu. Găsește ceva de făcut în timpul pe care obișnuiești să îl pierzi în cazinouri. Muncește pentru a reuși să strângi un ban și să acoperi măcar o parte din datorii. Cere ajutor familiei. Este greu să alungi astfel de vicii, dar nu imposibil. Trebuie ca TU să aduci o schimbare în propria ta viață. Uită-te în urmă. Prostiile astea de păcănele nu te-au îmbogățit cu absolut nimic, doar ți-au luat. Dezvoltă o ură pentru ele, un sentiment care să te țină departe de ele. Sunt sigur că vei reuși în timp.

| 4evergentleman2023 a răspuns:

Îți pui intersecție peste tot unde știi că frecventezi acele localuri altă șansă nu ai!