| CorleoneGyovanny a întrebat:

Salut Băieți.
De ce de la un timp ma dau cam important nu stiu cum sa zic, adică când sunt mai mulți în preajma mea încep sa zic, vorbesc aiureli. Adică eu vreau sa ii fac pe ei sa râdă si ei ma cred ca sunt nebun, ma prostesc, nu știu cum sa explic și mai mult ma fac de râs decât sa ii fac pe ei sa rada.

32 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Adica esti bufon, cu alte cuvinte.
Poate este cazul sa te auto-controlezi in loc sa te faci de ras, ca la sfarsitul zilei omul nu te mai baga in seama, crezandu-te ori prost ori nebun.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Păi dacă te faci de râs. ei râd, nu? Nu asta vrei?

| Emma30555 a răspuns:

Dacă realizezi lucrurile astea problema e ca și rezolvata. Poarta te natural, nu mai încerca să te faci plăcut fiindcă obții opusul. Faci lucrurile astea fiindcă îți dorești să fii acceptat, sa fii plăcut sa nu te simți abandonat dar fiindcă exagerezi sau nu ești receptiv la reacțiile lor se întâmplă opusul probabil.

| blackann a răspuns:

"si ei ma crede ca sunt nebun"

as zice sa inveti intai limba romana...

| CorleoneGyovanny explică (pentru blackann):

Exact asta era problema, eu vad că știu să scriu, dacă nu știi să dai un răspuns la o întrebare mai bine taci

| blackann a răspuns (pentru CorleoneGyovanny):

Nu stii sa scrii, cumetre.
termina-ti generala si dupa revino pe TPU.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru CorleoneGyovanny):

Pai ce ai cu el acum laughing))

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru CorleoneGyovanny):

Răspunde de ce te dai important ca este faza cu tine și oamenii ăștia care oamenii?

| DeMicUnCălător a răspuns:

Vrei să fi remarcat și băgat in seamă! Nimic greșit cu asta. Cu toții vrem asta. de aia și suntm aici pe TPU.
Recomandarea mea este să repeți de două ori in minte ceea ce vrei să spui, inainte s-o spui.

| CorleoneGyovanny explică (pentru DeMicUnCălător):

Da,ai dreptate, mereu dacă dau de niște oameni noi de exemplu dacă ma angajez undeva, încep sa caut atenție și sa fiu remarcat dar fac cu totu invers, ma remarc negativ în ochii lor

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru CorleoneGyovanny):

Pai da frate nu cauta atenția nimănui fi ma tu însuți și gata pai? Ce are? Cine te place și așa cum ești tu în felul tău bine cine nu sa fie sănătos de ce sa? Ca sa ce? Frate o sa dau de mulți oamenii și orice ba ai face tu orice ori câte de buna sa fi tot la fel o sa fi văzut de ei așa cel mai sănătos și bine și normală fi ma tu însuți și gata

Țin minte cu tine o faza cu semaforul ca oamenii acolo mai terminat am ras... jale laughing)

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru CorleoneGyovanny):

Căteodată poți fi remarcat dacă pui intrebări relevante și stai să ASCULȚI CU ATENȚIE răspunsurile, fără să intrerupi.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru CorleoneGyovanny):

Ai zis ca te dai mare la oamenii la semafor rolling on the floor)) ba când am citit fraza aia mai terminat laughing))

| CorleoneGyovanny explică (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Ce semafor ba, ce ai?

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru CorleoneGyovanny):

Stai asa că-ți arăt boss or strada ori semafor era da știu ca era semafor ai zis ca tot asa te dai mare la oamenii pe strada

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Neah bro! Cine vrea sa fie remarcat si bagat in seama, sta toata ziua pe tiktok, insta, Facebook si snapchat si ce naiba o mai fi. Aici suntem anonimi. Eu personal mai intru aici ca imi place sa aud povesti de viata, unele triste, altele amuzante. Imi place sa vad oameni cu opinii diferite de ale mele, sa dau argumente si sa primesc contra argumente. Daia am ajuns sa retin si nume de utilizatori. Cu alexxxxx, ma contrazic pentru ca el este pe redpill, si are cateva argumente valide, altele invalide in opinia mea, cu dullcat ma contrazic, pentru ca ea este pe bluepill / feminista, si vede viata diferit de cum o vad eu, si aceiasi chestie, unele argumente valide si altele mai putin valide. Desigur ca nici eu nu detin adevarul, dar percep realitatea prin ochii mei, cum fiecare percepe realitatea prin ochii lui. Sincer imi pare rau pentru 4evergentelman, ca se chinuie cu depresia si faptul ca nu mai are parinti, ma amuza nespus un user care se numeste anonimul 1234, sau ceva de genul, ca ala stie doar sa injure lumea, se crede gangsta. Mai este si mrnuggets, care si el sufera de anxietate si depresie dar ii da bulling lui corelone, si unei alte fete care are probleme similare. Ciudat sa te vaiti pe TPU ca ai anumite probleme, si cand apare cineva care are fix problemele tale sa il iei la misto. E chiar fain TPU, fata de redit unde poti primi ban pentru ca asa vrea moderatorul.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru CorleoneGyovanny):

Era strada :laughing) ciudata era și semafor țin bine mine da în fine...

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo boss uite eu nu am reușit sa ma exprim asa de bine pai aia nu au o zi de munca tota ziu tiktok insta figuri eu cand scap de o munca ma duc acasa finish dor o ora doua sau chiar mai multe uneori și TPU atâta și mai alerg prin parc pădure oraș da nu sa stai toată ziua în casa ca... Și sa nu faci nimic și fără munca

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru anonim_4396):

Impărtășesc aceiași părere cu tine. Am inceput să cunosc și eu cățiva utilizatori TPU și chiar să-mi placă să fiu aici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Foarte bine ca te duci la munca si faci si sport.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru anonim_4396):

Astăzi Miau soces mațele laughing))) am ajuns acasă frate ști cum? Catran plin de Praf și aveam o fată laughing tarzan

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu mai ies și afară boss sa mișcare ști da acum unde sa iese ca chiar ca o sa merg cu 2 de stânga laughing)

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Colreone, cred ca este a treia sau a patra oara cand pui aceasta intrebare. Te inteleg ca treci prin depresie sau ai tulburari de comportament, nu te judec. Sfatul meu ar fi sa stai chill. Sa te comporti normal. Cred ca pe undeva iti este frica sa nu fi exclus din grup sau sa nu faci parte din " trib". Omule nu trebuie sa iti pese de ce cred altii despre tine, fi natural, nu incerca sa te dai ceea ce nu esti. Daca tu in sinea ta esti un baiat linistit si retras, atunci fi asa, nu este nimic rau in asta. Ba din contra, as zice, traim intr-o lume nebuna, nebuna, unde fiecare este innebunit dupa atentie si validare. In loc sa cauti atentie si validare mai bine te-ai apuca de facultate sau te-ai duce la munca. Poti sa lucrezi de acasa, daca faci un pic de research. Fi tu insuti!

| 4evergentleman a răspuns:

Mai bine taci decat sa te dai ceea ce nu ești. De la anxietate te comporți așa,de la frici și emoții. Nu mai fa pe nimeni sa se simtă bine pune-te pe tine pe primul loc,lor nu le pasa de tine,daca nu rezonezi cu ei nu mai îți petrece timpul cu ei,e posibil sa te și încingă la costum sa te bata rău dacă te vad așa, după anxietatea se va agrava fiindcă anxietatea ta e într-un stadiu avansat,de la încă un soc emoțional sau o trauma poți să dezvolți psihoza,schizofrenie daca o sa fii traumatizat. Lumea daca te vede prost și vulnerabil o sa te execute că nu mai exista empatie in ziua de azi. Normal că te considera nebun că nu știe ce e aia fobia socială și că tu răspunzi impulsiv,din cauza emoțiilor foarte puternice și că te simți automat inferior,ai complexe de inferioritate! Nu mai sta cu oameni care nu rezonează cu tine până nu tratezi anxietatea fiindcă îți vei face probleme,te faci de ras,îți compromiți singur imaginea și o sa fii marginalizat. Urmează tratament anxiolitic daca vrei sa fii bine,altfel o sa ramai așa și vei fi batjocorit,chiar bătut de unii retardați!
Mergi și la psiholog și psihiatru daca îți permiți financiar nu amâna, lasă prieteniile că oricum nu există decât în situații rare, ocupate de sănătatea ta, asta e sfatul pe care ți-l pot da, in rest nu te mai da ceea ce nu ești și figurant și cu aere ca o sa îți găsești nașul și o sa ți se agraveze anxietatea.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Pai explic cum ar fi?

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Pai una este sa fi nebun dea binelea adică nebun pe bune altceva este sa fi prăjit sate prostești și nu înțeleg de ce îți este sa fi tu însuți așa cum ești tu și tot mereu te întrebi de oamenii care este faza cu ei?

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Oamenii oricum oricum ca vrei tu ca nu vrei tu ei te vor judeca...dai tu zile bose de trait pe lume asta de câte sunt în stare uni oamenii ca vrei tu ca nu vrei tu de ce îți pasă de oamenii ăia? Ca sa ce? Lasăi săte judece câte vor n-au decât boss frate fi tu însuți lasăi în treaba lor și punct stai asa ca am ceva pentru tine ma duc săl caut

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

... Nu-l mai găsesc boss era un vidio pe YouTube era ceva frumos era o lecție bună știu cai dasem like da nu mai este nu știu.

| MrNuggets a răspuns:

Esti de ala care latra doar cand esti in haita, dar singur nici nu mârăi, daca stii ce zic copilas