| denis321 a întrebat:

Am 15 ani, si de un timp, sunt indragosit ca un nebun de o fata. O cunosc de 5 ani. Cand o vad ma face atat de fericit... Nici nu pot sa explic. Nu suport sa vad ca sta cu alti baieti, chiar daca nu este prietena mea, nici nu pot sa mai dorm unele nopti, fiind numai cu gandul la ea, si la baietii de langa ea. As dori niste sfaturi, orice, insa, sunt foarte, foarte timid, si imi e greu sa vorbesc in preajma ei. Accept orice sfat, nu mai suport fara sa o am aproape. In fiecare seara iesim sa ne plimbam, toata gasca(20:00-24:00), insa ma blochez cand o vad, si mai ales, cand sta langa mine, sunt mort. Ce as putea face ca sa o fac macar sa rada?

Răspuns Câştigător
| BadBEver a răspuns:

Nu te gindi la ce se vor gindi altii despre tine, de asta si esti timid. Arunca gindul de `e ceva in neregula cu mine?` Fa ceea ce vrei sa faci chiar daca vei fi respins. Daca ei ii place de tine ea nu te va respinge.

Bafta

1 răspuns:
| Kandia15 a răspuns:

Spune-i ca o placi. Nu cred ca ea iti va spune prima. Baiatul trebuie sa faca primul pas. Dar nu te duce la ea sa ii spui " Hei, te plac. Tu ma placi? ". In niciun caz. Da-i anumite semne ( de exemplu: zambeste-i si daca iti zambeste si ea probabil te place ), vorbeste des cu ea. Si nu in ultimul rand": Fii tu insuti. fetelor nu le plac prefacutii. Succes happy